13 Ağustos 2012

Kapanışın altın kızları

Stella McCartney, Ralph Lauren, Giorgio Armani gibi tasarımcılar tarafından hazırlanan formalar, markaların özel koleksiyonları, Kate Middleton'ın stili ve kadın sporcuların rengarenk manikürleri... Olimpiyatları geride bırakırken, altın madalya Londra'daki stil performanslarına gidiyor, ama hepsi bu kadar değil. Dün gece 80 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen törenle son bulan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları, hem müzik hem de modaseverler için oldukça heyecan vericiydi.

"İngiliz Müziği Senfonisi" temalı seremonide Kate Moss, Naomi Campbell, Karen Elson, Stella Tennant, Lily Cole and David Gandy  gibi süpermodeller David Bowie'nin Fashion şarkısı eşliğinde sahneye çıktılar ve İngiliz bayrağı oluşturdular. Elbette üzerlerinde İngiliz tasarımcıların imzasını taşıyan kostümlerle. Lily Donaldson-Vivienne Westwood, David Gandy-Paul Smith, Georgia May Jagger-Victoria Beckham, Jourdan Dunn-Jonathan Saunders elbise ve Stephen Jones şapka, Lily Cole-Erdem, Naomi Campbell ve Kate Moss ise Alexander McQueen giyiyordu.

George Michael, Fatboy Slim, Pet Shop Boys, Muse, Russell Brand, Kaiser Chiefs, Jessie J, One Direction gibi grup ve müzisyenlerin de yer aldığı gecenin heyecan yaratan anlarından biri de tören için yeniden bir araya gelen Spice Girls'ün sahneye çıkması oldu.

Altın rengi elbiseler içinde Nick Knight tarafından fotoğraflanan modellerin çekimi Vogue İngiltere Eylül sayısında yayımlanacak.

 


Foto Galeri için tıklayın.

İlgili Başlıklar