15 Aralık 2017

Jonathan Saunders, DVF'e Veda Ediyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Jonathan Saunders

Fotoğraf: Getty Images Turkey/Jamie McCarthy

Jonathan Saunders, 2016’nın Mayıs ayında kreatif direktör ve yönetici olarak DVF’in başına geçtiğinde, bu heyecanlı işbirliğinin uzun yıllar devam edebileceğini hayal etmiştik. Saunders’ın dinamik enerjisine ve deneyimli vizyonuna inanıp, kendi adını taşıyan markasını tecrübeli kreatif direktöre emanet eden Diane von Furstenberg, Saunders’lı bir DVF’in geleceğinden çok umutluydu. 18 ay sonra gelen ayrılık haberi, iki taraf için de arzu edilen hedeflerin gerçekleştirilememesine işaret etse de, yapılan açıklamanın çizdiği tablo her şeyin yolunda olduğunun ve Saunders'ın DVF'ten anlaşarak ayrıldığının sinyallerini veriyor.

"Diane’nin bana sunduğu bu inanılmaz deneyim için minnettarım. DVF gibi ikonik bir markaya yön verebilmek eşsiz bir deneyimdi. 18 ay içerisinde elde ettiklerimden son derece memnunum. DVF’e olan hayranlığım ve dostluğum her zaman devam edecek" diyen, Saunders'a Diane von Furstenberg'den yanıt gecikmiyor: "Değerli emeklerinden dolayı Jonathan'a çok teşşekür ederim. Onun imzasının markanın geleceğinde önemli izler bırakacak."

Bu vedanın Diane von Furstenberg'in markasının hisselerinin bir kısmını satma girişiminde olduğu bir döneme denk gelmesi, Saunders'ın istifasının altında yatan nedenlerin şirketin iç politikalarıyla doğrudan alakalı olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.Saunders'ın kariyerine nasıl devam edeceği, hangi markayla birlikte çalışacağıysa henüz bilinmiyor.

Diane von Furstenberg Pre-Fall 2018 Koleksiyonu

 

ETİKETLER: DVF , JONATHAN SAUNDERS , DİANE VON FURSTENBERG , KREATİF DİREKTÖR