14 Eylül 2018

Jeremy Scott'ın H&M ile Hayvansever İş Birliği

YAZI: ZEYNEP GÜR

H&M'in radarına giren lüks markalar listesinde yanına tik koyduğu sıradaki markayı açıklıyoruz; Moschino. Moda dünyasının yaramaz çocuğu Jeremy Scott'ın lüks marka avcısı H&M ile yaptığı iş birliği öncekilerden biraz farklı. Barbie, Super Mario, Sponge Bob gibi tek boyutlu karakterleri kabul eden Moschino evreninin yeni bir ziyaretçisi var; evcil hayvanlar. Karşınızda modanın popüler çocuğu Jeremy Scott'ın, 8 Kasım tarihinde piyasaya sunulacak evcil hayvan koleksiyonu hakkında dört ayaklılar üzerine yaptığı röportaj. 

h&m 

@moschino

 

Evcil hayvanın var mı?
Hayır, ne yazık ki yok! Yine de köpekleri severim ve terrier'im olsun isterdim. İsim olarak Matinee nasıl?

Fotoğraflardaki küçük adamdan bahsedelim biraz da…
Sadece suratına bakarak bile olduğum yerde eriyebilirim! Kıyafetleri denemeye bayılıyor. Nasıl kaykay sürüleceğini bile biliyor! Bir köpek daha ne kadar havalı olabilir?

Favori köpek cinsin nedir?
Çov-çov’lar (Çin Aslanı) dışarıdan çok çılgın görünüyor! Sanki bu dünyadan değillermiş gibi – fakat "Evcil hayvan olarak evde besler miyim?" sorusuna cevabım hayır. Yine de bu, onların süper-star olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca pembe fino köpeklerine de bayılıyorum!

Daha önce hiç evcil hayvan koleksiyonu tasarladınız mı?
Hayır, bu yüzden çok heyecanlıyım. İlk başta H&M ile çocuk koleksiyonu üzerine konuştuk, fakat daha önce hiç yapmadığım bir şey yapmayı tercih ettim. Evcil hayvan koleksiyonu tasarlamak her zaman aklımdaydı.

Koleksiyondaki favori parçan hangisi?
Zincir baskılı puffer yeleği seviyorum – bence çok tatlı. Ama ikonik Moschino harflerinden oluşan tasmayı tek geçerim.

 

Moschino x H&M kapsül koleksiyonu 8 Kasım tarihinde H&M mağazalarında ve online’da satışa sunulacak.

ETİKETLER: MOSCHİNO , H&M , MOSCHİNO X H&M , JEREMY SCOTT