10 Aralık 2018

Jennifer Aniston Cinsiyetçi Medyaya Sesleniyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

jennifer aniston

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Özel hayatı hakkında çok fazla demeç veren biri değil Jennifer Aniston. Gözlerden uzak yaşamayı tercih ediyor. Kendi halinde... Sosyal medyadan bile uzak bir hayat. Bazı ünlülerin hayalini dahi kuramayacakları kadar steril. Bu yüzden Justin Theroux ile boşanması hakkında fazla detay bilmiyoruz. Açıklama yapmaktan itinayla kaçındığı için elimizde bilgi kirliliğinden başka bir veri yok.

Verdiği son röportajda bu yanlı bilgi kirliliğinden rahatsız olduğunu söylüyor, Aniston. “Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki, kurallar sadece biz kadınlara işliyor. Şu yaşta evlen, şu yaşta anne ol... Bunların hepsi masal! Bu klişelerden kurtulmalıyız. Mutluluğun niteliği bu normlar değil. Böyle bir zihniyeti 1950’lerde bırakmış olmamız gerekirdi!” 

Yaşadığı hiçbir ilişki veya evlilikten pişman olmadığını da söylüyor. “Pişman değilim çünkü evlenmek benim hayat amacım değil!” Bir evlilikteki başarı kriterinin tamamıyla kadınlara yüklenmesini de anlamsız buluyor. “Neden erkeklere bu tarz sorular yöneltilmiyor? Neden hep biz kadınlardan bir açıklama bekleniyor?”

ETİKETLER: JENNİFER ANİSTON , JUSTİN THEROUX , EŞİTLİK