13 Kasım 2018

İzlemeden Geçmeyin: Burberry'nin Festive Kampanyası

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Naomi Campbell

Fotoğraf: Juno Calypso/Burberry

Burberry’nin kreatif liderliğini üstlenmeden önce verdiği bir röportajda, "Annelerin ve kızlarının, babaların ve oğullarının giyebileceği kuşaklar arası bir tasarım vizyonu inşa etmek istiyorum" demişti, Riccardo Tisci. Burberry'nnin Tisci imzalı ilk Festive kampanyasına baktığımızda, ünlü artistik direktörün hayalini gerçekleştirmek üzere olduğunu görüyoruz.

Naomi Campbell

Fotoğraf: Juno Calypso/Burberry

Bildiğiniz üzere geleneksel Burberry Festive kampanyası yeni yılın olmazsa olmazlarından! Her yıl büyük kadroların yer aldığı, yıldızlar geçidi gibi kutlanan kampanyanın ilk tanıtımı yayınlandı. Başroldeki Naomi Campbell ve annesi Valerie Morris, markanın yeni artistik direktörü Riccardo Tisci’nin kreatif sürece dahil olduğunu açık ediyor. Tisci'nin dediği gibi Burberry'nin yeni sahnesine hem anneler, hem kızlar çıkabiliyor.

Naomi Campbell

Fotoğraf: Juno Calypso/Burberry

Portre çalışmalarından oluşan kampanya Naomi Campbell ve annesiyle sınırlı değil elbet. Kristin Scott Thomas, Matt Smith ve M.I.A. de Burberry Festive kadrosuna dahil oluyor. Kampanyanın görsel mirarıysa, kendi portre fotoğraflarını çekerek ünlenen fotoğraf sanatçısı Juno Calypso

Naomi Campbell

Fotoğraf: Juno Calypso/Burberry

Kampanya fotoğraflarının yanı sıra, izlemeden geçmemeniz gereken bir film de var. Geleneksel İngiliz yeni yıl kutlamalarını yansıtan film, gözlerinizi kapatmanızı ve sadece yeni yılı düşlemenizi istiyor!

Burberry

 Burberry Festive Filmi

ETİKETLER: NAOMİ CAMPBELL , BURBERRY , RİCCARDO TİSCİ , FESTİVE , JUNO CALYPSO