20 Ağustos 2018

It-Girl'lerin Yeni Cankurtaranı: Flip-Flop

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

HavaianasFotoğraf: Instagram/@emilisindlev

Haziran ayının başında mütevazı flip-flop’lar, geri dönme sinyalleri vermişti. Ucuz ve şık parmak arası terlikler, Isabel Marant ve Michael Kors'un 2018 İlkbahar/Yaz pistlerinde ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta Kopenhag Moda Haftası sırasındaysa, lastik flip-floplar her yerdelerdi. Özellikle Danimarka’nın en çok tanınan stil ikonları, pastel ve baskılı kıyafetlerini, ömür boyu tercih edilen Havaianas ile eşleştirdi.

HavaianasFotoğraf: Instagram/@pernilleteisbaek

Sokak modasının Havaianas'ı kucaklaması şaşırtıcı değil, çünkü hala ilham almak için çok uzak olmayan bir geçmişe bakıyoruz. Ancak trendin Kopenhag'da ortaya çıkmasının, şehrin it-girllerinden ve Social Zoo kurucusu Pernille Teisbaek ile bir ilgisi olabilir.

Geçtiğimiz birkaç mevsim sarı, mavi ve yeşil Havaianaslar ile Paris’de 2018 Sonbahar/Kış couture şovunu izleyen Teisbaek, flip flopların çok da şahane olmadığını ancak asıl meselenin rahat etme meselesi olduğunu vurgulamıştı. Céline elbiseleriyle ortaya çıkan görünümü sevdiğini belirten İskandinav it-girl, pratik nedenlerle onları gardırobuna yeniden entegre ettiğini açıklıyor. “Couture şovlar sırasında parmak arası terlik giydim çünkü, ilk gece geç saatlerde Miu Miu şovuna geçtiğimde ayaklarım resmen su toplamıştı ve başka bir seçeneğim yoktu. Ancak parmak arası terlik giymek ve onlarla bütün yaz zaman geçirmek kesinlikle harika” diyor. Pernille Teisbaek ikinci çocuğuna hamile kaldı ve Havaianas sadece Paris'te değil, geçen hafta da Kopenhag'da cankurtaranı oldu.

HavaianasFotoğraf: Instagram/@stylesightworldwide

Bu sonbaharda, moda ayı boyunca şovların dışında da Havaianas'ı görecek gibiyiz. Bütün bulgular, Danimarkalı kızların ayaklarındaki o minik Brezilya bayrağını işaret ediyor.

Stil Sokaktan: It-Girl'lerin Yeni Cankurtaranı Flip-Flop

ETİKETLER: HAVAİANAS , IT-GİRL , SOKAK STİLİ , KOPENHAG MODA HAFTASI , TERLİK , TREND