13 Temmuz 2010

İşte şimdi oldu

Mavi, Türkiye'nin sınırları ötesinde yürüttüğü başarılı girişimlerini şimdi de Berlin Mercedes-Benz Moda Haftası'na taşıdı. 2001 yılından beri sokak giyim trendlerine yön veren Bread&Butter Fuarı'nın Denim Base bölümünde konuşulan işlere imza atan Mavi, 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu'nu bu kez Berlin'de podyuma taşıdı.

Kendi özgün stilini yaratan Mavi, 8 Temmuz'da gerçekleşen defilede 500 davetlinin karşısına 30 model ve 62 kombinle çıktı. Prada'nın yeni reklam yüzü Kim Dall Armi ve 2007 yılında Almanya'da Next Top Model programının birincisi Barbara Meier'in de aralarında bulunduğu modellerin styling'i Carlo Alberto Pregnolato'ya ait.

Mavi'nin çok-kültürlü tasarım ekibi tarafından ortaya çıkan koleksiyonun en dikkat çekici yanı, alışılmış hazır giyim kalıplarına tasarımcı detaycılığında bir bakış açısı getirmiş olması. Doğa ve modern şehir arasındaki zıtlıkları koleksiyona taşıyan tasarım ekibi Nevada çöllerindeki Burning Man Festivali'nden ilham alıyor. Akdenizli kimliğini kaybetmeden biraz ışıltılı, biraz natürel, çoğu zaman da sade kalmayı başaran koleksiyon kendi başına bir festvale dönüşüyor.

Kısa bir dipnot: Mavi'nin bu koleksiyonu İstanbul Fashion Week'te yok. Ama Şubat 2011'de raflardaki yerini alacak. Ve bir sürpriz. Çok yakında Mavi'den bugüne kadar görülmemiş tarzda bir başka koleksiyon daha gelebilir. Hazırlıklı olmakta fayda var.


Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: MAVİ