11 Eylül 2012

İstanbul'un gözünden moda

Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan Istanbul Fashion Week, 10-13 Ekim tarihleri arasında Antrepo 3'te yapılacak. 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının tanıtılacağı organizasyon, 25'i solo olmak üzere 34 moda tasarımcısı ve beş markayı ağırlıyor.

 

Dört gün sürecek IFW'de tüm tasarımların iç mimar Leyla Gök ve ekibi tarafından projelendirilen salonda sunulması planlanıyor. Defile akışları ise sabah 10.00'dan başlayıp akşam 21.302a kadar devam edecek. Bugüne kadarki en güçlü ve kalabalık tasarımcı kadrosuyla gerçekleşecek olan IFW kapsamında solo defile yapacak tasarımcılar; Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Özgür Masur, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan, Nejla Güvenç, Gül Ağış, Studio Kaprol, Atıl Kutoğlu, Hatice Gökçe, Erol Albayrak, Jale Hürdoğan, Deniz Kaprol, Şafak Tokur, Dilek Hanif, Çiğdem Akın, Günseli Türkay, Zeynep Erdoğan, Aslı Güler, Zeynep Tosun, Elif Cığızoğlu, Nihan Buruk ve Hakan Akkaya.

 

 

Karma defile yapacak olan genç tasarımcılar ise Nihan Peker, Ayhan Yetgin, Songül Cabacı, Selim Baklacı, Nil Kandemir, Selma State, Emre Erdemoğlu, Tuba Benian ve Ayşe Deniz Yeğin. İstanbul Moda Akademisi'nin gerçekleştireceği iki etkinlik ile birlikte markalar da; Damat, Triko Mısırlı, İpek Tohumcu, ADL & Cengiz Abazoğlu ve AVVA.

 

 

 

Bugün düzenlenen basın toplantısında IFW komitesi ve tasarımcılar Istanbul Fashion Week gözlükleriyle poz verdiler. Yani dört gün boyunca İstanbul'un gözü sadece modayı görecek.

 

 

 

İlgili Başlıklar