06 Temmuz 2017

İngiliz Vogue'un Yeni Editörleri: Kate Moss, Naomi Campbell, Steve McQueen ve Grace Coddington

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Alexandra Shulman, resmi olarak İngiliz Vogue’undaki genel yayın yönetmenlik görevini bu ay bıraktı. Ağustos 2017 sayısına son imzasını atan Shulman’ın gidişiyle birlikte, Vogue ekibi de yenilenmeye başladı. Yeni genel yayın yönetmeni Edward Enninful, yetki sahibi olur olmaz, 25 yılı aşkın bir süredir moda direktörlüğü yapan Lucinda Chambers yerine yola Venetia Scott ile devam edeceğini duyurdu. Yenilikler sadece moda direktörüyle sınırlı değil. Bu sabah yapılan resmi açıklamada, Kate Moss, Naomi Campbell, Steve McQueen ve ikonik Grace Coddington'ın da yeni editörler kadrosuna dahil olduklarını öğrendik. 

Vogue

Fotoğraf: @edward_enninful

"Kate, Naomi, Steve ve Grace'in bizimle birlikte çalışacak olmalarından inanılmaz mutluyum. Dünyanın en önemli stil ikonları Kate ve Naomi'nin İngiliz Vogue'una katacağı çok şey var." diyor Edward Enninful.

Grace Coddington'ı katkı sağlayan editörler arasında görmek ise, heyecan verici. Amerikan Vogue'una transfer olmadan editörlüğe İngiliz Vogue'unda başlayıp, ikonik kariyerine tam 19 yıl burada devam eden Coddington'ın yıllar sonra başladığı noktaya onur konuğu olarak dönmesi, Edward Enninful'u son derece gururlandıran bir gelişme. Yıldız transferleriyle şimdiden moda gündemini belirlemeye başlayan Edward Enninful'un vizyonuyla çıkacak Eylül 2017 sayısını merakla bekliyoruz.

 

 

ETİKETLER: EDWARD ENNİNFUL , KATE MOSS , GRACE CODDİNGTON , NAOMİ CAPMBELL , STEVE MCQUEEN , VOGUE İNGİLTERE