08 Aralık 2010

İngiliz modası ödüllendirildi

İngiliz Moda Ödülleri geçtiğimiz akşam Londra'daki The Savoy Hotel'de sahiplerini buldu. Naomi Campbell, Victoria Beckham, Thandie Newton, Claudia Schiffer ve Yasmin Le Bon gibi isimlerin katılımyla gerçekleşen törende Céline'in kreatif direktörü Phoebe Philo, Yılın İngiliz Moda Tasarımcısı Ödülü'nü aldı.

Nicholas Kirkwood, Aksesuar Tasarımcısı; E.Tautz markasıyla Patick Grant ise Erkek Giyim Tasarımcısı Ödülü'nü almaya layık görüldüler. Mulberry, En İyi İngiliz Tasarım Markası; Lara Stone, En İyi Model; Alexander McQueen, Üstün Başarı Ödüllerini alırken Dijital Gelişim Ödülü ise Burberry'nin oldu.

Gecede gelecek vaat eden tasarımcılara verilen ödüller de sahplerini buldu. Hazır giyim kategorisinde Meadham-Kirchhoff markası ile Edward Meadham ve Benjamin Kirchhoff; aksesuar kategorisinde ise Lübnan asıllı Husem El Odeh bu ödülü kucakladı.

Halkın oylarıyla seçilen popüler İngiliz Stil Ödülü'nü ise Alexa Chung'ın oldu. Nicola Formichetti ise modanın yaratıcı isimlerine verilen Isabella Blow Özel Ödülü'nü aldı. 

ETİKETLER: BURBERRY , CLAUDİA SCHİFFER , NAOMİ CAMPBELL , MULBERRY , ALEXANDER MCQUEEN , VİCTORİA BECKHAM , PHOEBE PHİLO , ALEXA CHUNG , YASMİN LE BON , LARA STONE , NİCOLA FORMİCHETTİ , CELİNE , HUSEM EL ODEH , BENJAMİN KİRCHHOFF , ISABELLA BLOW , EDWARD MEADHAM , PATİCK GRANT , NİCHOLAS KİRKWOOD , THANDİE NEWTON