19 Eylül 2018

İngiliz Dayanışması: JW Anderson x Net-a Porter

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

JW AndersonFotoğraf: NET-A-PORTER x JW Anderson @fongminliao  

Net-A-Porter, JW Anderson ile ortaklaşa gerçekleştirdiği kapsül koleksiyonun lansmanı için beş sanatçıyı bir araya getirdi. 15 Eylül'de lansmanı yapılan koleksiyonda her sanatçı, koleksiyondan esinlenerek bir parça yaratmakla görevlendirildi. İngiliz estetizminden yola çıkan Cecilia Carlstedt, Lauren Muller, Joey Yu, Fong Min Liao ve Sofia Salazar, resim, illüstrasyon, seramik, şiir ve tasarım alanında çalışan sanatçılar.

JW AndersonFotoğraf: NET-A-PORTER x JW Anderson @__hiedra__

İngiliz estetizminin önemli figürleri koleksiyon içerisinde görselleştiriliyor; Oscar Wilde’ın güzelliğe “bir çeşit deha” olarak bakması, kapsülün ethosunun ve baskı oyununun da kalbinde yer alıyor. Zarif modernite ve feminen detaylarla dolu hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuarlardan oluşan kapsül koleksiyon JW Anderson için de bir ilk.

JW AndersonFotoğraf: NET-A-PORTER x JW Anderson @cecilia_carlstedt

Net-a Porter Satın Alma Direktörü Elizabeth von der Goltz, “Jonathan Anderson, her zaman NET-A-PORTER'de desteklediğimiz bir tasarımcı ve geçtiğimiz yıl bizim için özel mini bir koleksiyon yaratmasını istedik. Bu koleksiyonu Londra Moda Haftası sırasında başlatmanın da ayrıca heyecanını yaşıyoruz. Bu koleksiyonun ardındaki ilham, İngiliz Estetizmi'nin zanaatkarlığı ve tasarımının güzelliğini kutluyor’' açıklamasında bulundu.

JW AndersonFotoğraf: NET-A-PORTER x JW Anderson @itsjoeyyu

Tasarımcının online platform için yarattığı siluetler, JW Anderson’ın marka kimliğine yakından bağlı. Göz alıcı kıvrımlar, gevşek asimetrik elbiseler ve oversize jean pantolonlarla ile estetik algı, koleksiyonun zahmetsiz feminenliğine erkeksi bir çağrışımda bulunuyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen JW Anderson 2019 İlkbahar/Yaz şovundan sonra, tasarımcının Net-a Porter’a özel tasarladığı parçalar satışa sunuldu.

 

ETİKETLER: JW ANDERSON , NET-A-PORTER , KAPSÜL KOLEKSİYON