23 Mart 2018

İlk Bakış: JW Anderson X Uniqlo İlkbahar/Yaz 2018

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

JW Anderson

Uniqlo Ocak ayında, hem erkekler hem de kadınlar için olan JW Anderson ile ikinci işbirliğinin, 19 Nisan Perşembe gününden itibaren mağazalarda ve online olarak satın alınabileceğini duyurdu.

Uniqlo X JW Anderson İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu, İngiltere'nin Brighton Plajı'ndan esinlenerek, popüler yaz cazibesinin 1950'lerdeki günlerini kutluyor. Bu çizgi, JW Anderson’ın Brighton kültürüne eşsiz bir uyum ve işlevsellik katan kaliteli kumaşları bir araya getirerek öne çıkıyor. Koleksiyonun piyasaya sürülmesinden bahseden Jonathan Anderson, “İşbirliğinin ikinci koleksiyonunda, Brighton sahilindeki ‘İngiliz Yazı’ fikrini aradım. Tıpkı 1950'lerdeki alt kültürel harekete sahip, hafif ve havadar parçaların keten ve pamukla birleştiği, rahat ve mükemmel olan bir şey. Uniqlo müşterisi olarak markanın ürünlerine verdiği biliyorum. Bu İlkbahar/Yaz koleksiyonunda gerçekleştirdiğimiz işte icra seviyesi ve ayrıntılara gösterilen özenle gurur duyuyorum” dedi.

JW Anderson

Koleksiyonda, plaj kıyafetlerini andıran canlı çizgili tişört ve örme poloların yanı sıra JW Anderson'ın ikonik ruffle ve kurdeleleriyle süslenmiş elbiseler, gofre bomber ceketler ve kloş etekler de var. Japon meşeili global markanın JW Anderson ile olan işbirliğine ait tüm parçalar, İngiliz yazını kutluyor.

ETİKETLER: JW ANDERSON , J.W.ANDERSON X UNİQLO , UNİQLO , 2018 İLKBAHAR/YAZ , İŞBİRLİĞİ