11 Ekim 2018

İkonik Vogue Editörü Anna Harvey Hayatını Kaybetti

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Anna Harvey

Fotoğraf: Oliver Harvey 

1970 yılında başlayan editörlük kariyerine sayısız başarı sığdırdı. Kariyerine Condé Nast’ta başladı ve yine Condé Nast’ta sonlandırdı. Kendisi uzun soluklu bir işbirliğinin nasıl yürümesi gerektiğinin eşsiz bir timsali. Dün aramızdan ayrılan ikonik Vogue editörü Anna Harvey’den bahsediyoruz.

Başarısının sırrı yalnızca işinde çok iyi olması değildi, iyi bir insandı Harvey. Lady Diana ile profesyonel bir boyutta başlayan ilişkileri, kısa sürede dostluğa evrildi. Bilmeyenler için hatırlatalım: Lady Diana’nın hafızalara kazınan görünümlerinin birçoğunda Anna Harvey’in parmağı var. Buna o meşhur intikam elbisesi de dahil. 

Moda editörlüğünden sonra daha fazla sorumluluk alıp, Vogue için yeni pazarlar keşfetmeye başlayan Harvey, bugün dünya çapında yayınlanan Vogue edisyonlarının baş mimarlarından biri. 

Condé Nast’ın yönetim kurulu başkanı Jonathan Newhouse’un da dediği gibi Harvey Vogue ve yayıncılık sektörü  için sayısız yeniliklere yol açtı. Bir editörden ziyade bir eğitmen gibiydi. Anna Harvey’in kreatif mirasından öğreneceğimiz çok şey var. En önemlisi işinizi tutkuyla yapmak ve kendinize inanmak.

 

 

ETİKETLER: ANNA HARVEY , VOGUE , EDİTÖR , LADY DİANA