14 Haziran 2019

Humberto Leon ve Carol Lim, Kenzo'dan Ayrılıyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kenzo

Fotoğraf: Alessandro Lucioni/Gorunway.com

Yaklaşık 8 yıldır Kenzo'nun başındalar. 2011 yılında, markanın kreatif direktörlüğünü üstlendiklerinde LVMH Grubu'nun ilk Asya kökenli Amerikalı direktörleri olarak tarihe geçtiler. University of California, Berkeley'de öğrenciyken tanışan Humberto Leon ve Carol Lim birlikte oluşturdukları dinamik yaratıcılıkla Kenzo'yu arzulanan, popüler ve yenilikçi bir markaya dönüştürdüler. Kaplan baskılı sweatshirt'ler akla ilk gelenler.

Yıllar içerisinde yalnızca Kenzo ile yetinmeyen Humberto Leon ve Carol Lim, hem kendi markaları Opening Ceremony'yi kurdu, hem de yine aynı isimle bir online alışveriş sitesini hayata geçirdi. Kenzo'dan ayrılmalarının nedeni de bu. Kendi markalarınına ağırlık vermek istediklerini söyleyen ikili, giderek büyüyen şirketleriyle yakından ilgilenebilmek adına 8 yıllık Kenzo maceralarını sonlandırıyorlar.

23 Haziran'da, Paris Erkek Moda Haftası kapsamında son Kenzo koleksiyonlarını tanıtacaklarını duyuran Humberto Leon ve Carol Lim'in 1 Temmuz itibarıyla Paris merkezli modaeviyle tüm bağlantıları kesilecek. Yerlerine kimin geleceğiyse henüz bir netlik kazanmış değil. 

 

ETİKETLER: KENZO , HUMBERTO LEON , CAROL LİM , LVMH