17 Şubat 2018

Hugo Boss ve Jason Wu Yollarını Ayırıyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Jason WuFotoğraf: Indigital.tv

Jason Wu, Hugo Boss’da üstlenmiş olduğu kreatif direktör görevinden beş yılın ardından ayrılıyor. Haberler, New York Moda Haftası’nda Boss Womenswear Gallery Collection defilesi ile aynı gün açığa çıktı ve 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonu tasarımcının marka için son defilesi oldu.

Business of Fashion raporlarının belirttiğine göre Wu, erkek giyimine daha fazla önem vermekle birlikte, Hugo Boss'daki birçok değişikliğin de önünü açtı. Wu, markanın geçişine yardımcı olmak için kaldığını söylerken, Hugo Boss'un yenilenmeye devam ettiğini belirtti.

Marka, Wu'nun şirkete sunduğu her şey için minnet olduğunu belirtti. Marka sorumlusu Ingo Wilts, "Hugo Boss'a getirmiş olduğu ve aynı zamanda ona bu konuda borçlu olduğumuz tutku ve zevki, gelecekteki tüm projelerinde de göstereceğinden eminim" dedi.

Wu, kendi markası için tasarım yapmaya devam edecek ve öğrendiklerini gelecekteki projelere uygulamayı planlıyor. Meşgul olmayı seviyor ve bundan sonra kendini markasını büyütmek için adamaya hazır.

Wu, "Son 10 yılda ve tüm kariyerim boyunca pek çok farklı deneyimlerim oldu. Şikayetçi bir insan değilim, farklı şeyler yapmayı çok seviyorum. En büyük idollerimden biri Karl Lagerfeld. Çok fazla şey yapabileceğime inanıyorum ve bunun için şanslıyım. Artık tamamen kendi markamın üzerine konsantre olabileceğim için de mutluyum" dedi.

ETİKETLER: JASON WU , HUGO BOSS