28 Haziran 2010

Hakan Yıldırım ANDAM'ı kazandı

GÜNCELLEME: Hakan Yıldırım Andam Ödülü'nün sahibi oldu. 

 

Hakan Yıldırım; Carine Roitfeld, Emmanuelle Alt, Stephen Gan ve Kate Moss'un da katıldığı Londra'daki ilk defilesinin ardından meyveleri toplamaya başladı. Yıldırım, Hakaan markasıyla aralarında Jeremy Scott, Charles Anastase, Giles Deacon ve Gareth Pugh gibi isimlerin de olduğu ANDAM ödüllerinin aday listesinde artık.

ANDAM, Fransız Kültür Bakanlığı'nın her sene genç tasarımcıları desteklemek üzere verdiği 220.000 Euro'luk ödül. Bu sene Hakan Yıldırım ile birlikte Central Saint Martins mezunu Mark Fast, Thierry Mugler'in tasarımcısı Alexandre Vauthier, Francesco Scognamiglio, Balenciaga ve Christian Lacroix'nın eski tasarımcısı Bouchra Jarrar ve beş sene boyunca Rochas ve Nina Ricci'de Olivier Theyskens ile çalışan Calla Haynes yer alıyor listede.

Bu adaylıktan büyük heyecan ve onur duyduğunu söyleyen Yıldırım, aldığı destekten ve geridönüşlerden şimdilik çok memnun.

ETİKETLER: KATE MOSS , CARİNE ROİTFELD , GİLES DEACON , HAKAN YILDIRIM , JEREMY SCOTT , GARETH PUGH , CHARLES ANASTASE , STEPHEN GAN , EMMANUELLE ALT