10 Aralık 2018

Hailey Baldwin'in Sosyal Medya Detoksunun Perde Arkası

YAZI: ZEYNEP GÜR

hailey baldwin

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Şu sıralar Instagram'la seviyeli bir ilişkisi olan Hailey Baldwin'ın sosyal medya detoksunun altında akıl sağlığını koruma içgüdüsü yatıyor desek? Bir süredir Instagram'da kayıpları oynayan ünlü süpermodel, bu sessizliğinin altında yatan nedenleri şu şekilde kelimelere döktü: "Instagram'dan uzak durmak inanılmaz bir şey. Ne zaman sosyal medyaya ara versem kendimi çok daha iyi hissediyorum, çok daha mutlu bir insana dönüyorum. Ve sosyal medyaya geri döner dönmez anksiyetem anında devreye giriyor." 

Instagram'dan gelen yersiz eleştirilere daha fazla sessiz kalamayan Hailey Baldwin"Instagram, mükemmel bir iletişim aracı, fakat olumsuz yönleri o kadar fazla ki. Instagram'a her girdiğinizde birilerinin işiniz ya da ilişkiniz hakkında alenen söylediği şeylere maruz kalıyorsunuz. Hiç tanımadığımız insanların hayatlarımız hakkında bu kadar kolay fikir sahibi olabilmesini anlamakta güçlük çekiyorum. Herkes bir adım geri atıp, birbirine karşı sevgi dolu yaklaşmalı ve sürekli birbirimizi yargılayıp aşağı çekmeye çalışmak yerine birbirimizi cesaretlendirmeyi öğrenmeliyiz."

Sosyal medya molası ünlüler arasında bulaşıcı bir hale geldi. Geçtiğimiz aylarda Selena Gomez de sosyal medya detoksuna girmişti ve sessizliğini hala koruyor. Ünlülerin sosyal medya gelgitleri, mutlak sessizliğin bir ön hazırlığımı yoksa sadece anlık ruh hali değişimlerinden mi ibaret, bunun cevabını hep beraber göreceğiz.

Hailey Baldwin Gibi Cool Olmanın 4 Cool Yolu:

Hailey Baldwin bu günlerde gündemi Justin Bieber ile yeniden bir araya gelmesiyle meşgul ederken, biz de onun cool görüntüsüne kavuşabilmek için neler gerek onun peşindeyiz. Ortamlarda cool olmanın güzel olmaktan daha çok dikkat çektiğine inananlardanız. Bu yüzden mercek altına yeni neslin popüler kızlarından Hailey Baldwin’i aldık:

ETİKETLER: HAİLEY BALDWİN , HAİLEY RHODE BİEBER , JUSTİN BİEBER