15 Şubat 2018

H&M Conscious ile Yaşanılabilir Bir Dünya

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

H&M

H&M Conscious Exclusive, her geçen gün sürdürülebilir moda inovasyonuna bir şeyler ekliyor. Bu kez eski mumlardan aksesuarlar ve balık ağlarıyla birlikte, naylon atıklardan elbiseler yapan marka, 2018 Exclusive koleksiyonunda İsveç’teki Sanat ve Zanaat hareketine saygı duruşunda bulunuyor.

Serinin yedinci koleksiyonu olan ve üstün kaliteli ürünler içeren bu yılki Conscious Exclusive koleksiyonu, sürdürülebilir materyalleri arasına ECONYL ve geri dönüştürülmüş gümüşü de katıyor.

Geri dönüştürülmüş malzemelerden, atıklardan ve %100 yeniden üretilen naylon liflerinden elde edilen ECONYL gibi yeni sürdürülebilir materyaller içeren Conscious Exclusive koleksiyonu, 19 Nisan 2018’de dünya çapında seçili H&M mağazalarında ve hm.com’da satışa sunulacak.

H&M

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson, “Sürdürülebilir materyallerdeki inovasyon şaşırtmaya devam ediyor. Geri dönüştürülmüş gümüş, çevreye minimal etkisi olan ve hurda metalden yapılan bir materyal. Ve ECONYL® de okyanusların temizlenmesini sağlayacak şekilde naylon atıklardan oluşturulan %100 yeniden üretilmiş naylon liflerden oluşuyor. Materyallerimizin Conscious Exclusive koleksiyonumuzda yer alma şekilleri, son teknolojinin eski tekniklerle bir araya geldiğinde harika sonuçlar verebileceğini ortaya koyuyor” dedi.

19. ve 20. Yüzyılda İsveç’te yaşamış olan sanatçılar Karin ve Carl Larsson’un yaratıcılık dolu ögeler barındıran kır evi, tabloları ve halılarıyla Conscious Exclusive tasarım ekibine de ilham verdi. Dünyaca ünlü model Christy Turlington Burns yer aldığı kampanya fotoğrafları ise Mikael Jansson’ın elinden çıkma.

“Sürdürülebilir materyaller hakkında çok şey öğrendim ve H&M Conscious Exclusive kampanyasının bir parçası olarak bu ilerlemeye katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Koleksiyon gerçekten çok feminen ve şık” diyor Christy Turlington Burns.

ETİKETLER: H&M CONSCİOUS EXCLUSİVE , H&M