F

09 Mayıs 2017

Güzelliğin Kodu: Yeni IWC Da Vinci Koleksiyonu

IWC

IWC Türkiye Marka Elçisi Tuba Büyüküstün

1980’lerin ikonik tasarımını yeniden gözden geçiren İsviçreli lüks saat üreticisi IWC Schaffhausen, klasik yuvarlak kasasıyla boy gösteren 2017 Da Vinci koleksiyonunu saat severlerle buluşturuyor. Da Vinci Automatic 36 ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 ile kadınlara hitap ediyor. Türkiye Marka Elçisi Tuba Büyüküstün’ün de katıldığı Cenevre’deki fuarda görücüye çıkan bu özel saatler, tüm dünyada büyük ilgi görüyor.

IWC Schaff­hausen CEO’su Christoph Grainger-Herr , “IWC Schaffhausen yeni Da Vinci koleksiyonu ile 1985’te büyük başarı kazanan Da Vinci Perpetual Calendar’ın simgesi yuvarlak kasaya geri dönüyor. Bu, bir anlamda markanın temsil ettiği klasik orantılara olan bağlılığımızı pekiştirdiğimizi vurguluyor.” diye açıklıyor. “Da Vinci serisinden seçili modelleri kadınlara özel tasarlayarak, elmas süslemeler, şık kayışlar ve bilezikleri özellikleri arasına katarak eski geleneğimizi yeniden canlandırıyoruz.”

Da Vinci Automatic 36

tuba büyüküstün

Da Vinci Automatic 36, IWC Schaffhausen’in bu yıl kadınlara yönelik tasarladığı iki yeni modelden biri. Santoni imzalı renklendirilmiş timsah derisi kayışlarla tamamlanan saatin, altın ya da paslanmaz çelik kasalı ve elmaslarla süslü ya da taşsız versiyonları mevcut.

Tüm Da Vinci Automatic 36 modellerinin kasa sırtında “Yaşam Çiçeği” kabartması mevcut. Bu geometrik figür Leonardo da Vinci’nin sayısız çizimine konu oldu. Da Vinci’nin güzellik ve oranı matematik kurallarıyla açıklama arayışını temsil ediyor. Dolayısıyla saat koleksiyonun yeni tasarım yaklaşımının da sembolü.

tuba büyüküstün

 

IWC Da Vinci Automatic Moon Phase 36

IWC Da Vinci Automatic Moon Phase 36 ile ay evresi göstergesi barındıran bir kadın saati nihayet Da Vinci ailesine geri dönüyor. Üç model arasından seçim yapmak mümkün: Biri bronz renkli timsah derisi kayışıyla kırmızı altın; diğeri bezeldeki 54 elmas ve koyu kahverengi timsah derisi kayışıyla paslanmaz çelik kasalı; üçüncüsü ise koyu mavi timsah derisi kayışla paslanmaz çelikten. Tümünün kadranları gümüş kaplama.

tuba büyüküstün 

IWC Da Vinci Automatic Moon Phase 36, 36 milimetrelik kasa çapı, ay evresi komplikasyonu, yarı dairesel taç düğmesi ve zarif materyalleriyle lükse ve teknik sofistikeliğe tutkun saat severleri baştan çıkarmaya hazır. Gömme iç halka gümüş kaplama kadrana çok daha belirgin üç boyutlu bir karakter kazandırırken, çarpıcı renklerdeki Santoni timsah derisi kayışla birlikte 3 bara kadar su geçirmeyen saatin feminen çekiciliğini tamamlıyor. Hareketli bağlantı yerleri yeni çerçeve kulakları kayışın bileği rahatça sarmasını ve konfor hissi vermesini sağlıyor.

Mekanik 35800 kalibre otomatik mekanizma ile işleyen modelin taç düğmesi çekildiğinde merkezi saniye durarak saatin ayarlanmasına olanak veriyor. Kasa sırtında Leonardo da Vinci’nin birçok çalışmasına konu olan ve düzenli olarak birbiri üzerine binen dairelerden oluşan geometrik “Yaşam Çiçeği (Flower of Life)”  figürü mevcut.

 IWC

www.iwc.com/turkey/

IWC Schaffhausen İstanbul Butik


boutique.istanbul@iwc.com


Mim Kemal Öke Caddesi
Altın Sokak No: 4A Nişantaşı


0212 224 4604

Bu bir tanıtımdır

ETİKETLER: IWC , SAAT , TUBA BÜYÜKÜSTÜN , MÜCEVHER