28 Nisan 2010

Güncelleme: Hüzünlü veda

Ani vefatıyla moda dünyasını üzüntüye boğan Alexander McQueen'in cenaze töreni bugün yapıldı. Ailesinin ve yakın dostlarının katılımıyla gerçekleşen sade törenin ardından yapılan açıklamalar ilgi uyandırdı.

Alınan bilgiye göre, cenazeye katılan 100 kişilik grubun içinde Kate Moss, Naomi Campbell, Steven Klein, Daphne Guinness, Edward Enninful, Lady Gaga ve Stella McCartney gibi isimler de vardı.

Londra'nın batısındaki Knightsbridge'teki St. Paul's Kilisesi'nde yapılan törende McQueen'in cenazesi pembe, beyaz ve kırmızı güllerle donatıldı.

Modaevinden yapılan açıklamada henüz netleşmemiş olsa da 9 ya da 10 Mart'ta tasarımcının bir defilesinin yapılacağı belirtildi.

 

GÜNCELLEME: Londra'da yapılan soruşturmanın ardından McQueen'in ölüm raporu açıklandı. Kanında yüksek dozda ilaç, sakinleştirici ve uyuşturucu madde karışımı bulunan McQueen'in kasten intihar ettiği bildirildi.

Olayda herhangi bir kaza payı olmazken depresyon, anksiyete ve annesinin vefatıyla gelen üzüntü sebep olarak gösterildi. Tasarımcının The Descent of the Man isimli kitabın arkasına bıraktığı veda notunda da "Köpeklere iyi bak. Seni Seviyorum. Lee," yazıyor.

Tasarımcı geçiğimiz Şubat ayında Londra'daki evinde kendini asarak hayata veda etmişti.

ETİKETLER: KATE MOSS , LADY GAGA , NAOMİ CAMPBELL , ALEXANDER MCQUEEN , DAPHNE GUİNNESS , STELLA MCCARTNEY