06 Mart 2019

Güçlü Hikaye Anlatıcıları: reflect studio

YAZI: ZEYNEP GÜR

reflect

Fotoğraf: Ekim Erkurt, Creative Direction: Hazal Özkaya Prodüksiyon: Işıdan Şahin Makyöz: Güneş Ark 

Moda endüstrisin alternatif yüzü reflect studio'nun iyi birer hikaye anlatıcısı olan sürdürülebilir ve inovatif tasarımları, yeni sezonda taze soluklu hikayeleriyle karşınızda. "Giyinmek hikaye anlatmaktır" mottosuyla yola çıkan reflect studio'nun üçüncü koleksiyonu "Zero", eksenine üretimde şeffaflığı yerleştirerek, her bir parçanın arkasında yatan hikayeyi gözler önüne seriyor.

reflect studio'nun yeni koleksiyonuna yön veren parçalarla tanışın: Ziryab, Manifesto, Olympic Badge for Human Rights, Coordinates, Valentina, Spinning Wheel ve LGSM... Birbirinden güçlü hikaye anlatıcıları tek bir ağızdan şunları söylüyor: "Tam anlamıyla şeffaflık güven inşa eder. Dünyayı tüm canlıların ortak evi olarak görüyoruz ve kimsenin kendi çıkarları için bu evin kaynaklarını haksız bir şekilde kullanmaya haddinin ve hakkının olmadığını düşünüyoruz. Bu duruşu sağladığımızı göstermek için de tüm sürecimizi şeffaflığıyla paylaşıyoruz."

reflect

Fotoğraf: Ekim Erkurt, Creative Direction: Hazal Özkaya Prodüksiyon: Işıdan Şahin Makyöz: Güneş Ark

Daha önce de söylediğimiz gibi, her parçanın kendi hikayesi var reflect studio'da. Tüm tasarımların, işlenmeye hazır bir pamuktan askılarda yerini alan canlı ve somut parçalara dönüşme evresini enlemesine ele alan reflect studio, "Önce şeffaflık" diyor. Koleksiyondaki her bir parçanın içine yerleştirilen QR kodlar aracılığıyla ürünlerin üretim hikayelerini görünür kılan reflect studio, "sorumlu üretim" ve "hikaye anlatan tasarım" değerlerini el üstünde tutuyor. 

Moda endüstrisinin alternatif yüzü reflect studio'nun yeni koleksiyonu Zero'yu keşfetmek için www.reflectstudio.co adresini ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: REFLECT