08 Ocak 2019

Gucci'den Çok Özel Bir Kitap: Dapper Dan’s Harlem

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci Dapper Dan’s Harlem

Ve Gucci yine çok özel bir kitap projesiyle karşımızda. Kitabın ilhamı Harlemli tasarımcı Dapper Dan. Yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Ari Marcopolous'un Dapper Dan ile birlikte Harlem'i keşfe çıktığı fotoğrafların yer aldığı kitapta, Dan'in yakın dostları da var. Sanatçı Trevor Andrew, şair ve yazar Cleo Wade, şef Marcus Samuelsson ve iş insanı Steve Stoute

Gucci Dapper Dan’s Harlem

Gucci ile Dapper Dan'in bağının nereden geldiğini soruyorsanız, cevabı Alessandro Michele. Dan'in tasarımlarına ve Harlem'de yarattığı kreatif dünyaya hayranlık duyan Michele, 1992'de kapatılan butiğinin 2017'i yılında Gucci sponsurluğunda yeniden açılmasına aracı olmuştu.

Gucci Dapper Dan’s Harlem

 2018'in Temmuz ayında da Dapper Dan ile birlikte ortak bir kapsül koleksiyona imza attılar. 'Getto couture'ün gün ışığına çıktığı, Harlem'in özgür sokaklarında başına buyruk geçen o günlere ithaf edilen tasarımlar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Gucci Dapper Dan’s Harlem

Dağıtımı Londra merkezli yayınevi Idea tarafından yapılan Dapper Dan's Harlem Floransa'daki Gucci Garden'da ve New York'taki Gucci Wooster Bookstore'da satışa çıkacak. Yalnızca 500 adet basılan kitabın fiyatı 200 dolar.

  

ETİKETLER: GUCCİ , DAPPER DAN , DAPPER DAN’S HARLEM , KİTAP , HARLEM , ARİ MARCOPOLOUS , ALESSANDRO MİCHELE