31 Ocak 2011

Gucci yenilendi

İtalyan lüks giyim markası Gucci, Paris'te Rue Royale 23 numaradaki mağazasını yenilemesinin ardından ünlü isimlerin katılımıyla yeni hizmete soktu. Açılış gecesinde özel üretim New Jackie çantanın gri devekuşu versiyonunun altı adedi, açılışa özel mağazanın adresinin de işlenmiş olduğu eşarplarla satıldı.

Kreatif direktör Frida Giannini'nin tasarım konseptini belirlediği mağaza gül ağacı ve mermer gibi Gucci'ye özgü bazı unsurları dumanlı aynalar, parlatılmış altın ve patine cam gibi Art Deco detaylarla birleştiriyor. 

Giannini "Rue Royale, dünyanın en prestijli perakende merkezlerinden biri. Hem çevrenin hem de markanın lüks anlayışı ile uyumlu bir mekan olmasını istedik," dediği mağaza, Avrupa'da Gucci müşterilerine siparişle New Bamboo çanta yapan ilk mağaza olma özelliğine sahip. New Bamboo'nun üç farklı ebatta ve 25 çeşitte özel üretimleri bulunuyor. Her çantaya sahiplerinin isimlerinin ilk harfleri de özel olarak işleniyor.

Rue Royale 23 numaradaki mağazanın açılışında Carine Roitfeld ve Vogue Paris'te yerine gelen Emmanuelle Alt ile birlikte Conde Nast International CEO'su Jonathan Newhouse'un yanı sıra Jessica Alba, Olivia Wilde ve Diane Kruger gibi isimler de vardı. LVMH CEO'su François-Henri Pinault ve kreatif direktör Frida Giannini konuklarla özel olarak ilgilendiler.


Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: CARİNE ROİTFELD , OLİVİA WİLDE , DİANE KRUGER , JESSİCA ALBA , FRİDA GİANNİNİ , EMMANUELLE ALT , JONATHAN NEWHOUSE , FRANÇOİS-HENRİ PİNAULT