F

15 Ocak 2019

Gucci, Yeni Çin Yılı'nı 'Three Little Pigs’ ile Kutluyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Gucci

Tasarımcıların arası her zaman Disney karakterleriyle iyi olmuştur. Kenzo, 2016 yılında klasik Disney filmi The Jungle Book'u selamladı; Coach ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Disney x Coach koleksiyonuyla sevilen Disney prenseslerine atıfta bulundu. Şimdi de Gucci, yaklaşmakta olan Yeni Çin Yılı için, Disney’in ‘Three Little Pigs’ animasyonunu kendine referans alıyor. Ve İtalyan moda evi, 5 Şubat’taki Domuz Yılı için 35 parçadan oluşan bir koleksiyonla karşımızda!

Frank Lebon’un kadrajından çıkan fotoğrafların arka planı Manhattan’a ait. İnsan ve hayvan arasındaki doğal bağın, pekiştirildiği kampanya, domuz yılını işaret etiği için de, sevimli pembe canlılarla dolu.

Gucci 

Kampanyanın göze çarpan tasarımlarından biri de “Ölü modacılar ve yaşayan tasarımcılar arasındaki iş birliğine inanıyor musunuz?” ibaresini taşıyan parçalar. Bu sorunun cevabı tartışılabilir olsa da, sevimli hayvanlar ve yaşayan tasarımcılar arasındaki iş birliği kesinlikle inanılacak ve daha fazlasını görmeyi umduğumuz şeyler.

ETİKETLER: GUCCİ , ÇİN YILI , DOMUZ YILI , 2018 -19 SONBAHAR/KIŞ