17 Nisan 2018

Gucci 'The Artist is Present' Sergisiyle Çin'de!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci

Fotoğraf: Instagram/@gucci

Devasa tabloların, Antik Roma heykellerinin, zombi elleri ve kalpleri taşıyan altın röliklerin, çiçek açan halıların, duvar kağıtlarının, bebek ejderhaların ve bilinmeyen yaratıkların bir araya geldiği bir rüyada bahsediyoruz. Düşün sahibiyse Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele. Sonbahar/Kış 2018-19 koleksiyonunu etkisi altına alan bu düş, global sanat sahnesine de ilham veriyor.

Gucci

Fotoğraf: Instagram/@gucci

Satirik heykelleriyle tanınan İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan, Michele'nin düşlerini gerçeğin içerisinde geçen bir rüyaya taşıyor. Bu sefer mekan Michele'nin eşsiz zihni değil, Çin'in en büyük metropollerinden biri olan Şanghay. 10 Ekim'de kapılarını açacak 'The Artist is Present' isimli sergide "Rüya dediğiniz realitein kopyası değil midir zaten?" sorusunu yönelten Cattelan, yaratıcılığa global bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

The Artist is Present, bu global yaratıcılığın görsel ve dijital yansıması. 5 dakikalık bir kısa filmle verilmeye çalışılan mesaj tam olarak şu: Yaratıcılık yapıbozumundan beslenir. Yaratmak için önce bozmak gerekir!

 'The Artist is Present'

 

Alessandro Michele Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , ÇİN , MAURİZİO CATTELAN , SERGİ