08 Şubat 2019

Gucci Tahtını Geri Aldı!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

gucci, lyst, off-white

Gucci’nin dünya hakimiyeti kaldığı yerden devam ediyor. 2018’in en çok aratılan moda markaları arasında beşinci sırada yer alan Gucci, The Lyst Index’in son çeyrekte topladığı veriler sonucunda, tekrar dünyanın en popüler markası ünvanını aldı. Beş milyondan fazla müşterinin çevrimiçi alışveriş alışkanlıklarını analiz eden ve 12.000 tasarımcıyı inceleyen raporda, zirvenin bir önceki sahibi Off-White idi.  

gucci, lyst, off-whiteFotoğraf: Getty Images Turkey

Gucci’yi, Off-White ve Balenciaga takip ediyor. Nike x Off-White'ın “The Ten” koleksiyonu, 2018'in en kuvvetli iş birliklerindendi ve Virgil Abloh bu hamlesiyle, bir kez daha hype ustası olduğunu kanıtladı. Michelle Obama'nın hologramlı Balenciaga çizmelerinin ardından, atağa geçen Balenciaga da, üçüncü sırada yerini aldı.

6 milyondan fazla müşteri, 2018’in son üç ayında, internette Gucci kemer ve çanta arayışında bulunurken; marka bu sayede ilk 10 ürün listesinde, diğer sekiz üründen iki kat fazla sipariş aldı.

2018'in son çeyreğinin en popüler 10 markası: Gucci, Off-White, Balenciaga, Moncler, Fendi, Versace, Stone Island, Vetements, Valentino, Burberry.

ETİKETLER: GUCCİ , LYST , OFF-WHİTE , MİCHELLE OBAMA