19 Temmuz 2018

Gucci ile Lüksün En Gündelik Halini Keşfedin

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

gucci

Son üç yıldır Instagram’ın yaratıcı bahçesini sahiplenen Gucci, yine özel bir dijital projeye imza attı. Coco Capitane’dan Ignasi Monreal’e birçok sanatçıyla iş birliği yaparak İtalyan modaevinin görsel haritasını zenginleştiren Alessandro Michele, bu kez İngiliz belgesel fotoğrafçısı Martin Parr ile yola çıkıyor.

Ünlü fotoğrafçı, #TimeToParr projesiyle Gucci’nin zamanın doğasına keşfe çıkan saatlerini gündelik hayatta lüksten uzan en sıradan haliyle yakalıyor. Sıradan anlara ayna tutarak ince bir yorumla toplumsal ve kültürel analizler yapan Parr, objektifini gözlemci ve meraklı olarak nitelese onu fotoğrafçılığın antropolojik, satirik bir janrının öncüsü olduğunu tanıyoruz. 

 gucci

Belgesel fotoğrafçısı, İtalyan modaevi tarafından Gucci Places olarak belirlenen dokuz yerde bulunan insanları ve saatleri fotoğraflamak için dünyayı dolaştığı bir seyahate çıktı. Her rotasında bambaşka insanları ve hayatları objektifine alan Parr, #TimeToParr  projesi kapsamında bir dizi samimi ve özgün fotoğraf çekti.

Parr’ın Gucci yolculuğunun görsel kaydı, yaşama duyduğu sevginin yanı sıra gücünü gerçek ve hatta kimi zaman grotesk olmaktan alan “beklenmedik” şeylere olan neşeli ve tutkulu hayranlığı ortaya koyuyor.

Gucci yeni dijital projesi #TimeToParr ile gündelik hayatın içinde lüksün en samimi ve sıradan halini ünlü belgesel fotoğrafçısı Martin Parr özel objektifiyle ölümsüzleştirdi.

ETİKETLER: GUCCİ , SAAT , TİMETOPARR , MARTİN PARR