07 Şubat 2018

Gucci Duvar Sanatı Milano ve New York'ta

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci

Fotoğraf: Courtesy of Delfino Sisto Legnani and Marco Cappelletti

Söz konusu moda ve yaratıcılıksa, söze Alessandro Michele'nin Gucci'sinden başlamak gerekir. 2015 yılından bu yana, kreatif direkötlüğünü sanat üzerine inşa eden Michele, bugün Gucci'yi lüks markalar arasında zirveye taşıyan isim. Michele, kolektif üretimin gücüne inanıyor ve gerçekleştirdiği işbirlikleriyle de toplu yaratıcılığın etkisinden dem vuruyor. İlkbahar/Yaz 2018 kampanyası için İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile moda tarihine geçebilecek bir çalışmaya imza atan Gucci, bu birlikteliği Milano ve New York sokaklarına taşımakta kararlı.

 

Gucci

Fotoğraf: Courtesy of Krista Lindahl_Colossal Media

"Sanat sokakta olmalı!" diyen Gucci, Milano ve New York'taki duvarları Ignasi Monreal'in illüstrasyonlarıyla kaplıyor. Milano'daki duvar  "The Arnolfini Portrait" ve "The Garden of Earthly Delights" isimli sanat eserlerinden ilham alınarak yaratılmışken, New York'taki duvar ise Gucci'nin yeni güneş gözlüğü koleksiyonunu tanıtıyor. 

New York ve Milano'ya yolunuz düşerse, Milano'da Largo la Foppa'ya, New York'taysa Lafayette Caddesi'ne uğramadan geçmeyin!

Gucci İlkbahar/Yaz 2018 Koleksiyonun Favori 5'lisi

 

 

ETİKETLER: GUCCİ , IGNASİ MONREAL , MİLANO , NEW YORK , #GUCCİHALLUCİNATİON