F

30 Kasım 2016

Görülmemiş Fotoğraflarıyla 80'lerin Madonna'sı

YAZI: YONCA KARATOPRAK

1980'lerin başlarında, Madonna henüz 24 yaşında; ilk albümü "Madonna"dan yaklaşık altı hafta öncesi. Fotoğrafçı Richard Corman, New York'un East Fourth caddesinde bulunan apartmandaki o günü "Beni çağırmak için merdivenlerden seslendi. Yukarı baktığımda kedi gözleriyle karşılaştım. Orada özel birisi olduğunu biliyordum." sözleriyle ile anımsıyor. 

Madonna'nın kendine özgün styling'ine ilk kez tanıklık ettiğimiz bu polaroid fotoğraflar, Madonna'nın kardeşi Christopher'ın evinde, Manhattan'da Richard Corman tarafından çekilmiş. Corman, o günlerde film hazırlığı telaşında olan Madonna'nın, yırtık denimleriyle bohem bir genç kız olarak sadece vintage mağazalardan alışveriş yaptığını söylüyor. Çok iyi tanıdığımız bu cool kızın, 80'lerin doğasına uygun olan abartılı makyajı ise gözlerden kaçmıyor.

Şimdi, Corman'ın 1983 yılında çektiği bu özel fotoğraflar, 164 sayfalık "Madonna 66" adlı kitapla yayınlandı. 30 yılı aşkın kariyeri boyunca, birçok cesur stili kendine uyarlamaktan çekinmeyen popun kraliçesi Madonna, 80'lerin New Yorker cool kızı olarak daha önce hiç görülmemişti. 

ETİKETLER: MADONNA , RİCHARD CORMA , KİTAP