03 Ekim 2017

Gezici İkon: Sofia Sanchez de Betak

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

mango

Mango’nun Sonbahar/Kış 2017-18

Moda endüstrisinin yerlisi Sofia Sanchez de Betak o kadar fazla seyahat ediyor ki, onu modern bir seyyaha dönüştüren bu bitmeyen yolda olma hali kaçınılmaz olarak stiline de yansıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıttığı markası Chufy’nin yapım aşamasında ülkesi Arjantin’in zanaatlerinden beslenen otuz iki yaşındaki stil ikonu, konu gardırobuna gelince yelpazeyi daha da genişleterek hem popüler tasarımcıların hem de birbirinden otantik parçaların izini sürüyor. New York Times’ın “Manhattan’ın en cool kızı” unvanını verdiği ve en son Mango için yollara düşen Sofia’nın fazlasıyla oyunbaz sözcükleriyle tanımladığı jetset stiline yakından baktık ve seyahat ederken de muhteşem giyinmenin sırlarını birinci ağızdan dinledik.

mango

Mango’nun Sonbahar/Kış 2017-18 

Sofia’nın seyir defteri

Yolculuklarından aldığı ilhamı stiline yansıtmaktaki ustalığını bu konuda bir kitap yayınlayarak resmileştiren Sofia, Mango’nun özgün stilleriyle dikkat çeken gezgin kadınları takip ettiği video serisi Journeys’in de son konuğu.

Valizinde mutlaka ne olur?

Hafif, uçuşan elbiseler ve rahat ayakkabılar.

Bir gezgin olmak stil rutinini ne kadar etkiliyor?

Büyük ölçüde. Pratiklik tabii ki önemli, ancak eşim ve egom için her zaman güzel görünmeye çalışıyorum.

Uzun bir uçak yolculuğuna çıkarken ne giyersin?

Pijamalarımı! Sıcak tutacak bir kazak ve şal ile uçuş üniformama dönüştüler.  

Journeys projesine dahil olmak nasıl bir tecrübeydi?

Tahmin edileceği üzere Mango’nun bu video serisine bayılıyordum. Bu yüzden bir parçası olmamı istediklerinde çok heyecanlandım. Bence daha isabetli bir eşleşme olamazdı! Seyahatlerimde yanıma almayı unuttuğum o hayat kurtaran parçayı bulmak için nerede olursam bir Mango mağazasına koşarım. Sanırım Mango hem benim yol arkadaşım hem de spontane hazine avları için uğrak adresim.

Peki Mango’nun Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonundan favori parçan hangisi?

Kırmızı dizüstü bot, herhangi bir kıyafeti cazibeli hale getirebilir! Üstelik hem elbiseler hem de denim pantolonlarla muhteşem duruyor.

 

ETİKETLER: MANGO , SOFİA SANCHEZ DE BETAK