17 Eylül 2018

Geri Sayım Başladı: Artweeks@Akaretler

YAZI: ZEYNEP GÜR

Yeni sanat sezonunda farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla yer almayı hedefleyen Artweeks@Akaretler; sanatçı ve koleksiyoner buluşmalarına, sanat sohbetlerine, sergi turlarına, müzik ve eğlenceye W OTEL’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonuyla gerçekleşecek olan Artweeks@Akaretler, Vogue Türkiye ve GQ Türkiye’nin basın sponsorluğunda 18-30 Eylül tarihleri arasında Akaretler’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Koleksiyonerliğin paylaşarak büyüyeceğine inanan, beraber hareket etmek ve sanatsal birikimlerini paylaşmak amacıyla biraraya gelen “Clubfinearts”, uluslararası sanat platformlarında başarıyla yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ ile Artweeks@Akaretler’de olacak. Sanatçının “Duality&Infinitiy” adını verdiği sergisi, 37 ve 39 numarada ziyaretçilerin izlenimlerine sunulacak.

artweeks

Artweeks@Akaretler’de binalar içinde birbirini desteklemeyi hedefleyen MERKUR Galeri; Suat Akdemir, Arzu Akgün, Bahar Oganer, Ozan Oganer, Mustafa Yüce, Zeynep Çilek, Şevket Sönmez, Abdülkadir Öztürk ve Nilay Özenbay’ı; artSümer ise Gözde İlkin, Erdal Duman, Yasemin Özcan, Serkan Demir ve Onur Gülfidan’ı 37-39 numaranın üçüncü katında sanatseverlerle buluşturacak. Aria Art Gallery ise Beatrice Gallori ve Angelo Brescianini ile sergide yer alacak.

Aynı zamanda 37-39 no’lu binalarda yer alan Vogue Gallery’de, Vogue Türkiye Moda Fotoğrafları Sergisi, 41 no’lu binada GQ Gallery’’de ise Emre Yusufi’nin eserleri sanatseverlerle buluşacak. 

Öner Kocabeyoğlu’nun sanat koleksiyonundan Derya Yücel küratörlüğünde, “Hüzünlü ve Huzursuz” başlığıyla biraraya getirilen seçki de Artweeks@Akaretler’de yer alacak. “Hüzünlü ve Huzursuz”; Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat öyküsüne yaratıcı mirasını bırakmış ve bu mirasa dahil olarak üretimlerini sürdürmeye devam eden farklı kuşakların yapıtlarına yansıyan “Melankoli”nin izleri, 18 Eylül –15 Ekim tarihleri arasında 55 numarada sürülebilecek. Fotoğraf sanatçısı Ziya Tacir ise, son dönem çalışmalarını içeren sergisiyle 45 numaralı alanda sanatseverlerle buluşacak. İstanbullulara Eylül’de sanatla iç içe iki hafta yaşatmayı hedefleyen Artweeks@Akaretler, sanatseverleri Akaretler'e çağırıyor.

 

Etkinlik mekanları:

37-39 numara // Clubfinerarts, MERKUR, ArtSumer, Aria Art Gallery, Vogue Gallery

41 numara // GQ Gallery

45 numara // Ziya Tacir Fotoğraf Sergisi

55 Numara // Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan ‘Hüzünlü ve Huzursuz’

 

 

ETİKETLER: ARTWEEKS , SANAT