31 Ağustos 2016

Geleceği Yeniden Yarat

YAZI: LİAN PENSO

FOTOĞRAF: CİHAN ÖNCÜ

MODA EDİTÖRÜ: ECE ÖĞÜTOĞULLARI

Geçmişten ilham alan geleceğe yön veren tasarımıyla adidas Originals NMD, sınırların ötesine geçen kentli bir deneyim için tasarlandı. Renk bloklarıyla karşımıza çıkan NMD, fütüristik tasarımıyla günlük stile güçlü bir dokunuş getiriyor. 

adidas 

NMD ikonik adidas Originals DNA’sını Boost ve PRIMEKNIT teknolojileriyle buluşturuyor. İncelikle işlenmiş BOOST ve Primeknit teknolojilerinde, markanın belleğinin izlerini taşıyan yenilikçi ve cesur bir görsel dil kullanılıyor. NMD, adidas’ın günümüz stilini ve trendlerini belirleyen öncü arşivinin yol gösterdiği korkusuz yeni bir siluet olarak ortaya çıkıyor.

 adidas

Micro Pacer, Rising Star ve Boston Super gibi adidas stillerinden ilham alan NMD, tarihe damga vuran tasarımların ikonografik yönlerini, eşsiz modern mühendislik ile birleştirerek arşivlerden çıkan detayları modern bir çerçevede yeniden yorumluyor.  

adidas 

Teknolojik koşu ayakkabısından günlük stile uyarlanan NMD, renk blokları üzerine şekillerin, açıların ve farklı materyallerin birleşimiyle karşımıza çıkıyor. Modern üst kısım, gösterişli siluet ve cesur detaylar dinamik konsepti oluşturuyor. NMD’in orta tabanı BOOST teknolojisi ile yükseltilerek ve içerisine EVA tanecikler sıkıştırılarak sağlam, darbeye dayanıklı ve uyumlu olarak tasarlandı. Bununla birlikte ayakkabının üst kısmında adidas Primeknit kullanılarak yeni bir esneklik, denge ve güç seviyesi oluşturuldu.

Video: Ömer Can Duman

adidas Originals NMD'lere shop.adidas.com.tr/nmd sayfasından ulaşabilirsiniz. 

ETİKETLER: ADİDAS , ADİDAS ORİGİNALS NMD , NMD