28 Mayıs 2019

Fenty'nin Yeni Evine İlk Bakış

YAZI: ZEYNEP GÜR

 rihanna fenty maison

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Rihanna'nın moda dünyasındaki en güncel hamlesi Fenty Maison'un pop-up mağazası nihayet kapılarını araladı. Kendi markasının 2020 Resort koleksiyonunu Paris'te açılan Fenty Maison pop-up mağazasında piyasaya süren Rihanna, "Sokakta yürürken yanımdan Fenty giyen birinin geçmesi için sabırsızlanıyorum, her zaman bu anı bekledim" diyerek heyecanını dile getirdi. 

Geçtiğimiz günlerde Fenty Maison'un Marais'de açılan pop-up mağazasını Instagram hesabından duyuran Badgal, takipçilerine Fenty'nin yeni koleksiyonu için "dolabında yer açması" mesajını verdi. 

Rihanna'nın üstün ve kendine has vizyonunun kendini gösterdiği koleksiyon, mini korse elbiselerden denim elbiselere, oversize siluetlerden karizmatik takım elbiselere, ünlü sanatçının daha koleksiyon ortaya çıkmadan kendi üzerinde sergilemeye başladığı parçalardan oluşuyor. 

 rihanna fenty maison

Fotoğraf: @badgalriri

2015 yılından beri yüksek moda sahnesinin nabzını yoklayan ünlü sanatçı, Dior'un ilk siyahi elçisi olmasıyla başlayan moda serüvenini Dior güneş gözlüklerinin yüzü olarak devam ettirmişti. 2016 yılında ise Puma'nın misafir kreatif direktörü olan Badgal, Fenty x Puma koleksiyonuyla moda dünyasında "kalıcı" olacağının sinyallerini çoktan vermeye başlamıştı. Fenty Beauty'de elde ettiği başarıdan bahsetmiyoruz bile. Ve son olarak, başarılı sanatçı LVMH ile ortak bir paydada buluşarak lüks moda sahnesine adım atan ilk siyahi kadın olma sıfatını kucakladı. 31 yaşındaki yetenekli tasarımcının (evet, sonunda şarkıcı kimliğini gölgede bıraktı!) 29 Mayıs'ta online'da satışa sunulacak Fenty koleksiyonun fiyat aralığı ise 220 euro ile 1100 euro arasında olacak. O halde geri sayım başlasın!

Fenty 2020 Resort

 

ETİKETLER: RİHANNA , FENTY X PUMA , FENTY , FENTY MAİSON , LVMH