F

31 Ocak 2019

Exclusive: Gucci'den Nefes Kesen Bir Hollywood Müzikali

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci

Fotoğraf: THERE’S NO BUSINESS LIKE SHOW BUSINESS © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation.

"Bu sahneyi bir yerlerden anımsıyorum..." Gucci 2019 İlkbahar/Yaz kampanyasını gördüğünüz an aklınızdan geçen ilk cümle olabilır bu. Sıkı bir Hollywood tutkunuysanız, özellikle 40'lı ve 50'li yılların müzikallerini yalayıp yuttuysanız işiniz daha da kolaylaşıyor. "Aaa bu sahneyi American in Paris'te görmüştüm. Bunu da The Band Wagon'dan hatırlıyorum. E Singin’ in the Rain de var!" diyorsunuz. 

Gucci

Fotoğraf: AN AMERICAN IN PARIS: TM & © Turner Entertainment Co.  (s19)

Görsel direktörlüğünü ve yönetmenliğini Glen Luchford'un üstlendiği kampanya Hollywood müzikallerinin altın çağını yaşadıkları dönemin yaratıcı, coşkulu ve eğlenceli ruhunu günümüze uyarlamaktansa, olduğu gibi yeniden canlandırıyor. Koleksiyonlarında çokça nostaljik referans kullanan Alessandro Michele için olması gereken bu tabii. Aksini düşünmek mümkün değil.

Michele'nin her zaman söylediği gibi yeniler kadar anılar da güzel. Başarılı kreatif direktör yüksek modanın ihtişamının sorgulanmaya başladığı bir dönemde - böyle güçlü bir çalışmayla - ne modanın, ne de yaratıcılığın şaşaasından bir şey kaybetmediğine dair önemli bir mesaj veriyor. Yetmiyor, bizleri görkemli bir şölene davet ediyor.

Gucci

Fotoğraf: GENTLEMEN PREFER BLONDES © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation.

Devasa setler, görkemli performanslar, yetenekli dansçılar ve nefes kesen şovlar! Her şey, en ayrıntısına kadar eski Hollywood tadında. Bir an önce Great Gatsby romanındaki ışıltılı karakterler gibi hazırlanıp Gucci müzikalini en ön sıradan izlemek istiyorsunuz, çünkü Gucci kalın ve büyük harflerle "Şov zamanı!" diyor.

Gucci

Fotoğraf: THE BAND WAGON: TM & © Turner Entertainment Co. (s19)

Aşağıda gördüğünüz üzere tıpkı dönemin film ve müzikal yıldızları gibi Gucci kadrosunda yer alan modellerin de o yıllara has dramatik bir ışıkla siyah beyaz porte fotoğrafları çekilmiş. Gucci ekibinin bu müzikal için atladığı en ufak bir detay dahi yok. Kampanya filmini izlediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız! Şimdi oynat tuşuna basın, arkanıza yaslanın ve Gucci'nin şov dünyasına, özlenen Hollywood hatıralarına ışınlanın!

#GucciShowTime

Müzik: "THERE’S NO BUSINESS LIKE SHOW BUSINESS” by Irvin Berlin © Berlin Irving Music Corp. Courtesy of Twentieth Century Fox Film Corporation

Video: AN AMERICAN IN PARIS: TM & © Turner Entertainment Co.  (s19) SINGIN’ IN THE RAIN: TM & © Turner Entertainment Co.  (s19) THE BAND WAGON: TM & © Turner Entertainment Co.  (s19) GENTLEMEN PREFER BLONDES © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation. THERE’S NO BUSINESS LIKE SHOW BUSINESS © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation. COVER GIRL © 2019 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.

 

ETİKETLER: #GUCCİSHOWTİME , GUCCİ , 2019 İLKBAHAR/YAZ , ALESSANDRO MİCHELE , MÜZİKAL , GLEN LUCHFORD