31 Mart 2010

Erdem'e büyük ödül

İngiliz Moda Konseyi'nin (British Fashion Council), Vogue Designer Fashion Fund (Tasarımcı Moda Fonu) ödülü bu sene Erdem'e verildi. £200,000 değerindeki büyük ödülün sahibi Erdem, bu sayede sektörün öncülerinden global bir moda markası yaratmak için danışmanlık alma fırsatına da sahip olacak.

Sekiz finalist içinden sıyrılan Erdem'in rakipleri arasında Christopher Kane, Marios Schwab, Nicholas Kirkwood ve Richard Nicoll de bulunuyordu.

Erdem, kazandığı ödülle ilgili duygularını şu şekilde dile getirdi: “BFC Vogue Moda Fonu'nu kazandığım için çok heyecanlıyım. Bu bir onur. İşimizi bir sonraki kademeye çıkartmak için de bir fırsat. BFC ve Vogue, işimizi global anlamda büyütmemizi sağlayacak. Bizim için heyecan verici bir dönem.”

BFC Başkanı Harold Tillman, Erdem'in mükemmel bir tasarım sicili olduğuna değindi. Erdem'in etkileyici bir iş planı ve her sezon güzel koleksiyonlar yaptığının da altını çizdi. BFC ve Vogue Tasarımcı Fonu, Erdem'in işlerinin İngiltere ve yurtdışına taşınmasında önemli bir rol oynayacak. Orası kesin.

İngiliz Vogue'un Genel Yayın Yönetmeni Alexandra Shulman ise; “Bu fonun sadece maddi anlamda değil, mentorluk anlamında da sunduğu olasılıklardan heyecan duyuyorum. Erdem'in çok değerli bir galip olduğunu, global anlamda işi oluşturmak adına gereken uygulamaların ve yaratıcılığın O'nda bulunduğunu düşünüyorum. Erdem güzel kıyafetler yapıyor ve çoktan beri de ayırt edilebilir kendi imzasına sahip” dedi.

Erdem'in defilelerini görmek için tıklayın.

İlgili Başlıklar