18 Temmuz 2014

Elie Saab parıldıyor

YAZI: SUZY MENKES

 
Fotoğraf kredisi: Indigital
 
Kaç tane şamdan Elie Saab şovunu ışıklı hale getirir dersiniz? Dokuz!
 
Nasıl olur mu? Çünkü sahnede üzerinde parıldayan kristaller, inciler ve adeta bir jet gibi ışıldayan Swarovski prizmalar olmayan bir elbise neredeyse yoktu.
 
 
Fotoğraf kredisi: Indigital
 
Tasarımcı, kristal şamdanları ile bu defilesine “Işık Sarayı” adını verdi. Paris’e koyulan “Işıklar Şehri” adına benzer.
 
 
Fotoğraf kredisi: Indigital
 
Günlük kıyafetler yaratmaya dair hiçbir iddiası yok. Pudra mavisi fiyonk yapılmış şirin şal, bir jean ile birlikte kullanılmadığı sürece.
 
Denim! İşte bu Elie Saab’ın couture’na ait değil. Kokteyl sırası ve sonrasında kullanılabilecek kısa, enerjik elbiseler bile. Bir çift transparan cüppe ise gece yarısı için bir risk taşıyor.
 
 
Fotoğraf kredisi: Indigital
 
Tasarımcının tek bir moda mesajı olmayabilir. Ama o hedefine uygun hareket ediyor olmalı. Müşteri kitlesi geniş ve birbirinden farklı olduğu için asil kadın müşterileri ayrı bir kapıdan içeri alınmalı. Ayrıca ruhunda bir değişiklik vardı. Uzun kollu elbiseler çok hafif olmasına rağmen, asalet timsaliydi.
 
 
Fotoğraf kredisi: Indigital
 
Sonuç olarak Saab’ın menüsü limitli olmasına rağmen, kilise tarzı bir güzelliğe sahip dantelleri ile muhteşem olan gelinlik tam müşterilerine göre.

 

Çeviri : Ayça Demirhan

İlgili Başlıklar