20 Kasım 2018

Dünya Çocuk Günü'nde Millie Bobby Brown ile Maviye Bürün!

Stranger Things dizisiyle ünlenen genç oyuncu Millie Bobby Brown 20 Kasım’da kutlanacak Dünya Çocuk Günü öncesinde UNICEF tarafından hazırlanan yeni videoda UNICEF İyi Niyet Elçileri Orlando Bloom, Liam Neeson ve Lilly Singh, ünlü şarkıcı Dua Lipa ve Blue Man Grubuyla sıkı bir ekip oluşturdu. 

unicef

Kısa videoda, bu özel gün dolayısıyla adını sembolik olarak ‘Mavi’ Millie Bobby yapan 14 yaşındaki yıldız küresel ‘maviye bürünme’ harekatını yönlendiriyor. Genç yardımcılarıyla birlikte Millie, UNICEF İyi Niyet Elçilerini ve destekleyicilerini maviye bürünerek çocuk haklarını desteklemeye çağırıyor.

 

Millie Bobby Brown: “Dünya Çocuk Günü ciddi mesajı olan eğlenceli bir gün. O gün tüm çocuklar kendileri açısından önem taşıyan eğitim, öğrenme ve güvenli ortamda oyun oynama gibi konulardan söz edecek. O gün UNICEF ile çocuk haklarını desteklemek için maviye bürünerek, dünyanın her yerindeki çocuklar için daha parlak bir gelecek sağlanmasını talep edeceğiz" dedi.

Öykü geliştikçe izleyiciler gündelik yaşantılarında Millie’nin çağrısına yanıt veren yıldızları görüyor. Örneğin Liam Neeson kült filmi 96 Saat’ten (Taken) ünlü bir sahneyi tekrarlarken mavi kek pişiriyor; Dua Lipa stüdyoda küresel hit parçası The One’un sözlerindeki kırmızıyı mavi yapıyor, Orlando Bloom film setinde birden yeni adı Orlando ‘Bluem’u kullanmaya başlıyor ve Lilly Singh de evinde ‘mavi tek boynuz’ meyve püresi hazırlıyor.

unicef

UNICEF’in her yıl 20 Kasım’da kutladığı Dünya Çocuk Günü, aynı zamanda Çocuk Haklarına dair Sözleşme’nin kabul edildiği tarih. Bu küresel günde okula gidemeyen, korunmasız ve köklerinden koparılmış milyonlarca çocuğun durumu hakkında farkındalık yaratılıyor, bu çocuklar için büyük önem taşıyan kaynaklar sağlanıyor. Bu yıl UNICEF tüm çocukların ve gelecek kuşakların haklarının hayata geçirilmesi için liderlere sunulacak bir imza kampanyası başlatıyor. Ve herkesi maviye bürünerek 20 Kasım günü çocuk haklarını desteklemeye çağırıyor. 

unicef

Brown sözlerini şöyle sürdürüyor: “20 Kasım’da mümkün olduğu kadar çok sayıda kişinin gerek mavi bir giysi giyerek gerekse o güne mavi bir renk katarak maviye bürünmesini istiyoruz. Dünya Çocuk Günü maviye bürünmenin iyi hissetme ve iyi bir iş yapma anlamına geldiği gündür.”

ETİKETLER: UNICEF , MİLLİE BOBBY BROWN