18 Haziran 2018

DSquared2’den Çirkin Sneakerlara Yeni Boyut

YAZI: EKİN KURBETÇİ

dsquared2-ugly-sneakers-fashion-footwear-trend-ss19

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Milano Erkek Moda Haftası kapsamında gerçekleşen DSquared2 2019 İlkbahar/Yaz defilesinde kıyafetler kadar çok konuşulan bir detay vardı: Çirkin sneakerlar.

DSquared2, kalın tabanlarıyla ünlenen bu modelde çıtayı ve taban yüksekliğini bir üst seviyeye çıkarmış. ‘Ugly Sneakers’ trendini topuklu ayakkabılarla harmanlayarak ortaya hibrid bir model koyan Dsquared2, modanın son gözdesine kendi karakterini katmış. 90’ların abartılı kalın tabanları ve flash renkleriyle vazgeçilmezlerinden olan retro sneakerlar, DSquared2 imzasıyla 2019 yazında daha 'oversized' ve daha cüretkar bir tavır takınıyor.

dsquared2-ugly-sneakers-fashion-footwear-trend-ss19

Fotoğraf: @luke_leitch

Bu yeni görünümü sadece sneaker kategorisi altında bırakmayan Dean ve Dan kardeşler, ugly sneaker ilhamlı sandaletlerle de sezonun bir diğer favorisi vinil akımına göz kırpmış.

DSquared2’in iddialı sneakerları, ayakkabı modasına yeni bir soluk getirir mi bilmiyoruz ama Balenciaga’nın Triple S furyasıyla önlenemez bir yükselişe geçen ve yüksek modadan sokak görünümlerine birçok kombine eşlik eden çirkin sneakerların önümüzdeki sezonda da dominant ve dikkat çekici formlarıyla zirvedeki yerini koruyacağı kesin.

2018 İlkbahar/Yaz Sezonunun 5 Ayakkabı Trendi

ETİKETLER: DSQUARED2 , UGLY SNEAKERS , ÇİRKİN SNEAKER , BALENCİAGA