17 Ocak 2011

Dinçer Şirin

YAZI: @CEM TALU

Çok havalı giyiniyor. Sanattan anlıyor, modadan anlıyor ve tüm bu ortamlarda kendine bir yer edindi. Taner Ceylan'ın Sotheby's'te uçuk rakamlara satılan eseri 1881'deki model de Dinçer'in ta kendisi.

 

Bize kendini özetlemeni istesek?

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Sosyoloji ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi okuyorum. Bir yandan da XOXO The Mag'in lifestyle editörlüğünü yapıyorum. Hiçbir zaman kariyer odaklı olmadım. Daha çok organize biriyim. Bu zamana kadar denemek istediğim her şeyi yaptım. Koro sınavlarını geçip şarkı söyledim, dans etmek istedim, başladım. Prag'da konservatuara kabul edildim, geç yaşımda bale yaptım.

Editörlük nasıl başladı?

Para kazanmak için serbest yazarlık yapıyordum, şimdi editör oldum. Başıma iyi şeyler geleceğine dair bilgi bende hep vardı. Peşinden gittiğim değil de, beni bulan şeyler daha çok ilgimi çekiyor. Bu yüzden kariyer ne ise, o beni bulsun istiyorum.

İlham perilerin kimler? 

Üç tane akıl hocam var: Felix Gonzales-Torres. Onun kanalına bağlanmak saf bir aşkla mümkün. AA Bronson ve Taner Ceylan. 

Bir de Berlin yolu gözüküyor sana bu sene?

Evet, bu yıl eğitimime yarım dönem Berlin'de devam etme durumum var. Bu arada Art Basel ve Venedik Bienali'nden de bildirmeyi planlıyorum.

-Zeynep Üner

ETİKETLER: OCAK 2011