F

24 Ocak 2011

Devrimci bir stil ikonu

Son haftalarda anı kitabı Çoluk Çocuk (Just Kids) ile ilgi uyandıran Patti Smith, moda dünyasının da gizli kahramanlarından. 2010 yılının en çok satan kitaplarından birine imza atan Smith, bohem duruşu ile pek çok tasarımcıya da ilham veriyor.

Smith'e Chanel Rouge Coco Lipstick'in tanıtımında Vanessa Paradis'yle el ele ya da Ann Demeulmeester erkek giyim defilesinde podyumda ya da Cartier'nin bir davetinde rastlamamak işten değil. Özgün duruşuyla sadece müzik ve edebiyat değil, modanın da yakın markajındaki Patti Smith'in, anılarını kaleme aldığı Çoluk Çocuk kitabı da akıcı ve zengin üslubuyla Smith'in çizgisini ortaya koyuyor.

Johnny Depp'in "Daha önce hiç açılmamış bir hazine sandığının içini görmek için ayrıcalıklı bir davet," diye nitelendirdiği Çoluk Çocuk, Türkiye'de Domingo Yayınları tarafından basıma hazırlandı.

EDİTÖRÜN NOTU:

Smith'in kadim dostu, kitabının da kahramanlarından biri olan ünlü fotoğrafçı Robert Mapplethorpe'un objektifinden Patti Smith'in farklı portrelerini Galeri Nev'de görebilirsiniz. Sergi, 12 Şubat'a kadar Mısır Apartmanı'nda izlenebilir.

Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: CHANEL , CARTİER , PATTİ SMİTH , JOHNNY DEPP , ANN DEMEULMEESTER , VANESSA PARADİS