04 Ekim 2017

Crocs, Balenciaga ile Yeniden Podyuma İndi

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

BalenciagaBalenciaga 2018 İlkbahar/Yaz  Fotoğraf: Indigital.tv

Balenciaga’nın tasarımcısı Demna Gavasalia, Crocs'u podyumuna indirdi. Ünlü plastik ayakkabı markası Crocs’un karikatürize edilmiş, 10 cm platformlu versiyonu, geçtiğimiz gün Balenciaga podyumunun en çok konuşulanı oldu.

Birçok insanın aşk-nefret ilişkisi yaşadığı bu tek parça ve cinsiyetsiz ayakkabıları kimin sevdiğini sorgulayacak olursak aslında cevap basit: çocuklar ve moda endüstrisi.

Sevsek de sevmesek de, herkesin yolu çocukken Crocs ile kesişmiştir. Moda dünyası ise Crocs’a bir önceki flörtü Christopher Kane’den aşina. Kane, 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda markayla ilk işbirliği yapan tasarımcıydı. Bundan tam 1 yıl sonra ise moda tekerrür etti ve Crocs tekrar podyuma çıktı.

Balenciaga

Gvasalia, Crocs'u modern bulduğu ve üretimlerinde kullanılan enjeksiyon kalıplama teknolojisi nedeniyle kendisini çektiğini açıkladı. "Çok yenilikçi bir ayakkabı, hafif, tek parça köpük kalıbı, bu tür teknikler ve bu tür malzemelerle çalışmak çok Balenciaga" dedi. Daha önce hiç onları giymemiş olan tasarımcı, bu yaz ilk defa denedi ve ileriye dönük düşünen Gvasalia, hepsi tek parça olduğu için, gelecekte evde 3D olarak bastırılabileceğini açıkladı.

Meraklısına not: Crocs’lar sadece Balenciaga satış noktalarında ve 2018 baharında Balenciaga web sitesinde satışa sunulacak.

 

ETİKETLER: BALENCİAGA , DEMNA GVASALİA , CROCS