14 Şubat 2012

Condé Nast College açılıyor

Londra'da hazırlıkları süren Condé Nast Moda ve Tasarım Okulu için kayıt alımları başladı. Ocak 2013'te 10 haftalık Vogue Moda Sertifikası programıyla başlayan müfredata Ekim 2013'te bir yıllık Vogue Moda Fonu Diploma programı eklenecek.

Condé Nast College müdürü Susie Forbes, "Yeni jenerasyonda modaya ilgi duyan herkesi kucaklayacak, benzeri olmayan bir okul yarattık. Moda endüstrisinde başarılı bir kariyer için gereken tüm bilgileri, tecrübeli bir eğitim kadrosuyla sunuyoruz. Mezunlarımız sadece sektörün nasıl işlediğini değil, kendilerinin de hangi branşlarda başarılı olabileceklerini görecek ve eğitimlerini ona göre yönlendirecekler."

Vogue Moda Sertifika Programı, sektörde çalışanlara yenilikçi ve farklı açılardan yaklaşan bir perspektif kazandırmayı hedefliyor. Vogue Moda Fonu Diploma programı ise farklı branşlarda istihdam edilebilecek iletişim, yaratım ve iş odaklı elemanlar yetiştirecek.

Perakendeden lüks tüketime, tasarımdan satın almaya, styling'den moda takvimi yönetimine kadar pek çok dersi müfredata koyab okuldaki dersler global bir hassasiyet çerçevesinde şekilleniyor. Böylece mezunlar sadece belli bir bölgede değil, dünyanın farklı coğrafyalarında kendilerine iş imkanı bulabilecek.

2013 yılının sonlarına doğru Condé Nast College akşamları ve haftasonları gerçekleşen kısa zamanlı kurslar da düzenlemeyi planlıyor. Aynı şekilde hızlandırılmış yaz kursları da okulun yakın gelecek planları arasında. Bu programlara ait detaylar önümüzdeki sonbahar aylarında netleşmiş olacak.

Detaylı bilgi ve başvuru kriterleri için tıklayın.

EDİTÖRÜN NOTU:

Condé Nast College'la ilgili bilgileri Facebook'tan ve Twitter'da @CNCollege hesabından da takip edebilirsiniz.

İlgili Başlıklar