15 Kasım 2011

CFDA Fonu Altuzarra'nın

GÜNCELLEME:

Amerikan Moda Tasarımcıları Derneği (CFDA) ve Vogue dergisi bu yıl 300.000 Dolar'lık destek fonunu Joseph Altuzarra'ya verdi. Altuzarra, markasını geliştirmek üzere sektörün önde gelen isimlerinden de fikir desteği alıyor olacak. 

Joseph Altuzarra'nın yanı sıra Pamela Love Mücevher'in tasarımcısı Pamela Love ile Creatures of the Wind markasının tasarımcıları Shane Gabier ve Chris Peters da 100.000 Dolar değerindeki ek desteğe layık görüldüler.

Geçtiğimiz yıl Billy Reid 200.000 Dolar değerindeki fonun sahibi olmuştu.

Ödülün sahiplerine takdim edildiği törende Amerikan modasının önde gelen isimleri bir aradaydı.

 


Foto Galeri için tıklayın.

 

GEÇEN KISMIN ÖZETİ:

Amerikan Moda Tasarımcıları Derneği'nin Vogue dergisi ile birlikte yedinci kez verdiği özel destek fonunun adayları belli oldu. Genç yeteneklere nakit para desteği ve sektör duayenlerinin liderliğinde gelişim programlarını içeren bu fon için belirlenen 10 aday şöyle: Altuzarra'dan Joseph Altuzarra, Christian Cota, Prabal Gurung, Robert Geller, Eddie Borgo, Oliver Helden, Loden Dager'den Paul Marlow, Pamela Love Jewelry'dan Pamela Love, Moss Lipow, Gregory Parkinson ve Billy Reid. Kazanan isimler 15 Kasım'da açıklanacak.

Amerikan tasarımının geleceğini daha belirgin ve parlak kılmak adına verilen bu destek fonunu daha önce Sophie Theallet, Alexander Wang, Rogan Gregory, Doo-Ri Chung, Trovata, Proenza Schouler'dan Lazaro Hernandez ve Jack McCollough.

Fon 300.000 Dolar tutarında. İkinci olan tasarımcıya ise 100.000 Dolar veriliyor.

ETİKETLER: ALEXANDER WANG , LAZARO HERNANDEZ , ROGAN GREGORY , CHRİSTİAN COTA , EDDİE BORGO , PAMELA LOVE , GREGORY PARKİNSON , BİLLY REİD , DOO-Rİ CHUNG , JOSEPH ALTUZARRA , ROBERT GELLER , OLİVER HELDEN , MOSS LİPOW , PRABAL GURUNG