12 Temmuz 2018

Candice Swanepoel Doğum Sonrası Vücuduyla Gurur Duyuyor

YAZI: EKİN KURBETÇİ

candice-sweanepol-baby-pregnancy-body-skin-care-post-partum-tummy

Fotoğraf: @angelcandices

Candice Swanepoel, plaj tutkunu süpermodeller arasında. Hamileliği boyunca boş zamanlarını okyanus kıyısında geçiren, kumun ve güneşin keyfini çıkaran güzel yıldız, geçtiğimiz günlerde ikinci bebeğini kucağına aldıktan sonra da bu tutkusundan vazgeçmedi. Ancak Candice’in beklemediği şey ise sosyal medya kullanıcılarından gelen negatif eleştirilerdi. Doğum sonrası vücuduna yapılan negatif yorumlar Victoria’s Secret meleğini haklı olarak çileden çıkardı.

candice-sweanepol-baby-pregnancy-body-skin-care-post-partum-tummy

Fotoğraf: @angelcandices

Yorumlara sessiz kalmayan ünlü güzel, tepkisini eleştiri alan fotoğraflarıyla birlikte instagramdan takipçileriyle paylaştı. Doğumdan 12 gün sonraki vücuduna yapılan eleştirileri topa tutan güzel model, kadınlara dayatılan güzellik standartlarının imkansız olduğunu belirtirken 9 ay oğlunu taşıdığı vücuduyla da gurur duyduğunu söyledi. Bir model olduğu için yapılan eleştirilere ‘Biz de insanız.‘ diyen Candice, ‘Lütfen huzur içinde plajın tadını çıkarmama izin verin.’ diye ekledi.

candice-sweanepol-baby-pregnancy-body-skin-care-post-partum-tummy

Fotoğraf: @angelcandices

Yeni bir gönderiyle de ‘Vücudumu gerçek dışı güzellik standartları yüzünden saklamak zorunda değilim, ben vücudumla bir insana hayat verdim, peki siz ne yaptınız?’ diyerek yorumlara çıkışan süpermodel, hemcinslerinin bu yorumlara karşı dayanışma içinde olması gerektiğini belirtti. Evet o bir süpermodel ve iki çocuk annesi. Kadınlara karşı uygulanan çifte standarda ve kadınların sokulmaya çalışıldığı kalıplara karşı tepkinin yükseldiği şu günlerde, başarılı yıldız da sessiz kalmıyor. Her haliyle güzel olan ve nefes kesen Candice Swanepoel, seninleyiz!

ETİKETLER: CANDİCE SWANEPOEL , VÜCUT , HAMİLELİK , KİLO