07 Aralık 2017

Calvin Klein'ın A$AP Mob'lu Yeni Kampanyası

YAZI: ELİF ALTINTAŞ


Calvin Klein

2017 yılının sonlarına doğru geldiğimiz günlerde, Raf Simons'lı Calvin Klein'ın adından sıkça söz ettirme niyetinde olduğu görülüyor. Andy Warhol Vakfı ile devam eden işbirliği duyurusundan, Solange, Kelela ve Dev Hynes’in yer aldığı iç çamaşırı kampanyasına kadar Belçikalı tasarımcı, Şubat ayında NYFW'da gerçekleşecek olan 2018 Sonbahar/Kış moda haftasından önce de oldukça ön planda.

Our Family’ kampanyasında olduğu gibi, Willy Vanderperre tarafından çekilen fotoğrafların başrolünde ise bu kez, hip-hop topluluğu A$AP Mob var.

A$AP - Rocky, Ferg, Nast, Twelvyy, Ant, Lou ve J. Scott'tan oluşan grup, markanın global #mycalvins çağrısı eylemini evrimleştirerek, yeni denim kampanyasında bir aile gibi rol alıyor.  Kısa filmle birlikte grup imajlarını da içeren kampanyanın merkezinde, aile ve toplum ile birlikte Amerikan teması ön planda.

Kampanya filminde dans edip birbirleriyle konuşan A$AP Mob, kampanyanın adını da ‘Our Crew’ olarak güncelliyor. Müzik, stil ve kültür arasında çeşitli grupları bir araya getirmek için, aile merkezli serisinin bir parçası olarak, 2018 ilkbaharına kadar, daha fazla kampanyanın ortaya çıkması bekleniyor.

ETİKETLER: CALVİN KLEİN , RAF SİMONS , A$AP ROCKY