12 Haziran 2018

Çağdaş Sanatın En Yeni İşbirliği: Solange x IKEA

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

solange

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Solange sanatsal çıktılarını giderek disiplin haline getirmeye başladı. Başarılı sanatçının müzikal projelerinin yanı sıra, Donald Judd’ın Marfa’daki kurulumunun önünde performans sergilemesi ya da Japon markası Uniqlo ile gerçekleştirdiği Hammer Müzesi’ndeki şovu gibi birçok sanat içerikli gösterisi oldu. En son sanatsal projesi ise Ikea ile ortaklaşa gerçekleşecek.

Ev-yaşam dergisi Lonny, İsveçli mobilya devinin, Solange Knowles ‘Saint Heron’ ile kolektif bir proje üzerinde çalıştığını bildirdi. İsveçli perakendeci bugüne kadar Off-White başta olmak üzere, Adidas ve Lego gibi birçok marka ile tasarım konusunda güçlerini birleştirmişti.

Solange

IKEA’nın  tasarım şefi Marcus Engman, “Bugün çağdaş sanat insanların yaşamının büyük bir bölümünü oluşturuyor. IKEA'da mimarlık, tasarım, sanat ve müzik arasındaki yaratıcı alanı ve bunun birçok insanın evlerinde nasıl yaşayabileceğini merak ediyoruz. Saint Heron ile birlikte keşfetmek istediğimiz şey bu’ dedi.

Henüz Saint Heron x IKEA işbirliğinin tam olarak ne içereceği hakkında çok fazla bilgi yok. Bu işbirliğinden, Solange’ın günlük yaşamında giydiği tulumlarda olduğu gibi parlak vinil dokular mı, yoksa mevcut sahne setinde kullandığı küresel vazolar ve piramit şekilli lambalar mı ortaya çıkacak? Bekleyip göreceğiz...

ETİKETLER: SOLANGE , SAİNT HERON , IKEA , SOLANGE X IKEA