07 Aralık 2018

Burberry x Vivienne Westwood'un Yüzü: Kate Moss

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kate Moss

Fotoğraf: Burberry

Burberry ve Vivienne Westwood iş birliği, Riccardo Tisci'nin İngiliz modaevinin başına geçtikten sonra gerçekleştirdiği ilk projelerden biri. Bir tasarım ittifakından çok, yeni Burberry'ye dair önemli bir mesaj veriyor. Burberry hem klasik çizgisini koruyor, hem de daha protest bir kılığa bürünüyor. Eskisinden daha radikal ve belki de daha duyarlı. Moda kimliğini dünyaya mesaj verme kaygısı üzerine inşa eden efsane tasarımcı Vivienne Westwood da, Burberry aracılığıyla ulaşacağı yeni kitlesine tişötlerin üzerindeki yazılarla sesleniyor. "Yağmur ormanlarını kurtaralım, daha adil bir dünyada yaşayalım" diyor. 

Burberry x Vivienne Westwood

Fotoğraf: Burberry

Koleksiyonun yüzü olarak seçilen isim bu iş birliği kadar ikonik, Kate Moss. Tisci'nin yakın dostu olduğunu bildiğimiz süpermodel, koleksiyonun en gözde parçası tulumla boy gösteriyor. Kampanyanın kadrosunda Londra'nın cool kulüp çocukları Josh QuintonAndy Bradin ve Tisci'nin favori modellerinen Claudia Lavendar da yer alıyor. Londra'da çekilen kampanya fotoğraflarında ise David Sims'in imzası var.

Bu arada Riccordo Tisci'nin de bir zamanlar Londra'nın cool kulüp çocukları takımında yer aldığını not düşelim. Kendisi bir Central Saint Martins mezunu ve tasarım dünyasına Westwood'u örnek alarak atılıyor!

 

ETİKETLER: BURBERRY X VİVİENNE WESTWOOD , BURBERRY , VİVİENNE WESTWOOD , KATE MOSS , RİCCARDO TİSCİ