09 Temmuz 2018

Burberry ve Vivienne Westwood’tan Kült İş Birliği

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

burberry, vivienne westwood

Fotoğraf: @burberry

İngiliz modaevleri Burberry ve Vivienne Westwood güçlerini birleştiriyor. Mart ayında Burberry’nin kreatif direktörü olan Riccardo Tisci, İngiliz moda sahnesinin ikonik figürü Vivienne Westwood ile eşsiz bir iş birliğine imza atıyor.

Vivienne Westwood, Burberry'nin kreatif direktörü Riccardo Tisci ile İngiliz markanın arşivindeki ikonik parçaları yeniden yorumlayacak. Farklı jenerasyondan iki önemli tasarımcı, bu özel koleksiyon için bir araya gelerek İngiliz modaevinin mirasına saygılarını sunuyor. 

burberry, vivienne westwood

Vivienne Westwood’un tasarımcı eşi Andreas Kronthaler, Burberry ile iş birliğinde eşini yalnız bırakmadı.

Fotoğraf: @burberry

Sosyal medya üzerinden birliktelik haberini duyuran Tisci, "Vivienne Westwood bana tasarımcı olmanın hayalini kurduran ilk tasarımcılardan biri ve Burberry'e geldiğimde onunla bir şeyler yapmak için bunun harika bir fırsat olacağını biliyordum." açıklamasıyla heyecanını paylaştı.

Sınırlı sayıda üretilecek koleksiyon, Tisci’nin Eylül ayında Londra Moda Haftası’nda gerçekleşecek ilk Burberry defilesinden 3 ay sonra, Aralık ayında satışa sunulacak. Burberry & Vivienne Westwood iş birliğinin geliriyle yağmur ormanlarını koruyan Cool Earth hayır kurumuna bağış yapılacak. 

ETİKETLER: BURBERRY , VİVİENNE WESTWOOD , İŞ BİRLİĞİ