10 Kasım 2018

Burberry ve Vivienne Westwood Güçlerini Birleştirirse

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Vivienne Westwood, Burberry

Burberry, geçtiğimiz Temmuz ayında, Riccardo Tisci, Vivienne Westwood ve Andreas Kronthaler'ın bulunduğu bir portre aracılığıyla iş birliği hazırlığında olduklarını duyurmuştu. Markaların yaptığı son güncellemeye göre, Tisci ve Westwood’un imzasını taşıyacak olan bu koleksiyon, Aralık ayında lanse edilecek. İngiliz mirasını devam ettirecek sınırlı sayıdaki parçaların hayırsever bir tarafı da var. Tasarımcıların iş birliğinden ortaya çıkan koleksiyon, yağmur ormanları için çalışan yardım kuruluşu Cool Earth'ü destekleyecek. 

Vivienne Westwood, Burberry

Tisci, “Vivienne Westwood, kendimi bir tasarımcı olmak için hayal ettiğim ilk tasarımcılardan biriydi ve Burberry'de ilk başladığımda, onunla bir şeyler yapabilmek için mükemmel bir fırsat yakalayacağımı fark ettim. O, birçoğumuza ilham veren, asi ve rakipsiz biri. Birlikte yaratacağımız şeyle inanılmaz derecede gurur duyuyorum” dedi.

Geçtiğimiz Mart ayında Burberry’nin tasarım dümenini eline alan ve markanın alanını genişletmeye devam edeceğini belirten Tisci’nin, sanat, aktivizm ve kültürel bir simge olan Westwood ile iş birliği, doğru yönde ve ileriye doğru atılan bir adım olarak görülüyor. 

ETİKETLER: VİVİENNE WESTWOOD , RİCCARDO TİSCİ , BURBERRY , İŞ BİRLİĞİ