21 Ekim 2010

Buluşmaya az kaldı

H&M'in 23 Kasım'da tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa çıkacak olan Lanvin koleksiyonunun Türkiye'ye özel ilk görüntüsü yayınlandı. Alber Elbaz'ın artistik direktörlüğünde ve erkek giyim tasarımcısı Lucas Ossendrijver eşliğinde tasarlanan koleksiyonu ünlü fotoğrafçı David Sims fotoğrafladı.

 

Elbaz “H&M bizimle işbirliği yapmak için girişimde bulundu ve sadece ucuz giyim yerine daha geniş kitleler için Lanvin'de yarattığımız rüyanın gerçekleştirilebileceğini görmek istediler. Geçmişte asla toptan piyasa koleksiyonu yapmayacağımı söylerdim, ama beni cezbeden Lanvin`in genele inmesi yerine H&M'in lükse yönelmesi oldu. Dünyadaki erkek ve kadınlara mutluluk ve güzellik katma felsefesini paylaşan ancak farklı kutuplarda olan iki firmanın beraber çalışabilmesi fevkalade bir deneyimdi,” diyor.

 

Elbaz'ın, Lanvin'in geleneksel Fransız çizgisini modern ve oyuncaklı bir şekilde yansıttığını söylediği H&M koleksiyonun tüm görüntüleri 2 Kasım'da, yani satıştan üç hafta önce görücüye çıkmış olacak.

 

Vogue Türkiye Yayın Koordinatörü Özge Sarıkadılar'ın Stockholm'de ziyaret ettiği H&M Tasarım Ofisi'nden görüntüler ve çok özel notlar için tıklayın.

ETİKETLER: LANVİN , H&M